نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

برگزاری همايش «ولايت علوی، اكمال دين نبوی» در آستان امامزاده عبدالله(ع) بافق

برگزاری همايش «ولايت علوی، اكمال دين نبوی» در آستان امامزاده عبدالله(ع) بافق


برگزاری همايش «ولايت علوی، اكمال دين نبوی» در آستان امامزاده عبدالله(ع) بافق

به گزارش روابط عمومی آستان امامزاده عبدالله(ع) بافق، "اصغر فتاحی" مدير داخلی امامزاده عبدالله(ع) بافق، در گردهمايی ماهانه خدام افتخاری اين آستان افزود: همايش «ولايت علوی، اكمال دين نبوی» همزمان با دهه امامت و ولايت از 15 آبان‌ماه جاری، مصادف با 9 ذی‌الحجه در اين آستان برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: اين همايش با هدف زنده نگه‌داشتن واقعه غدير خم، تجديد بيعت با ولايت و ولی امر مسلمين، مطرح كردن سنت حسنه احترام به سادات و فرزندان رسول‌الله در آستان امامزاده عبدالله(ع) بافق برپا خواهد شد.

مدير داخلی امامزاده عبدالله(ع) بافق اظهار كرد: پيرو تدابير بيانات مقام معظم رهبری درباره تبديل بقاع به قطب فرهنگی در امامزاده عبدالله(ع) بافق جشن دهه علوی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اينكه 15 آبان‌ماه، كه مصادف با روز عرفه است به عنوان روز «ولايت و نيايش» نام‌گذاری شده است، افزود: در اين روز مراسم معنوی دعای عرفه از ساعت 15 در جوار گلزار شهدای امامزاده عبدالله(ع) بافق برگزار خواهد شد.

فتاحی تصريح كرد: «ولايت و اطاعت» عنوان دومين روز از دهه امامت و ولايت است كه با برنامه‌هايی از جمله برگزاری جشن عيد سعيد قربان و ارسال پيامك تبريك همراه خواهد بود.

وی افزود: 17 آبان‌ماه جاری، به نام ولايت و جوانان، چهارشنبه، 18 آبان‌ماه، به نام ولايت و قرآن، 19 آبان‌ماه، به نام ولايت، ايثار و شهادت، 20 آبان‌ماه جاری به نام ولايت و بانوان، 21 آبان‌ماه جاری، به نام ولايت و معرفت، 22 آبان‌ماه جاری، به نام ولايت و عترت، 23 آبان‌ماه جاری، به نام ولايت و امامزادگان و 24 آبان‌ماه، به نام ولايت و وقف نام‌گذاری شده است.

اين مقام مسئول تصريح كرد: برای اين روزها برنامه‌های مختلفی در نظر گرفته شده است كه می‌توان به برگزاری جشن در شب و روز ولادت امام هادی(ع) و قرائت زيارت جامعه كبيره در 21 آبان‌ماه جاری، غبارروبی مزار شهيدان، شركت در نماز جمعه، تهيه بروشور معرفی امامزاده عبدالله و بروشور با عناوين جوانان و ولايت و ولايت و بانوان در اين آستان اشاره كرد.

مدير داخلی امامزاده عبدالله(ع) بافق ادامه داد: همزمان با شب و روز عيد غدير‌خم مراسم ويژه جشن ولايت علوی، اكمال دين نبوی در آستان مقدس حضرت امامزاده عبدالله(ع) بافق برگزار می‌شود.

وی افزود: در شب 23 آبان‌ماه جاری، مراسم ويژه‌ای همراه با اقامه نماز مغرب و عشا در صحن مطهر و 24 آبان‌ماه جاری، ساعت شش، مراسم قرائت دعای ندبه، ساعت 10 روز 24 آبان‌ماه جاری، مراسم سخنرانی و مديحه‌سرايی در رواق حرم مطهر و شامگاه سه‌شنبه، 24 آبان‌ماه جاری، نيز مراسم مديحه‌سرايی در آستان مقدس حضرت امامزاده عبدالله(ع) بافق برگزار می‌شود.

فتاحی به ديگر برنامه‌های فرهنگی برای اين ايام اشاره كرد و افزود: آذين‌‌بندی و فضاسازی آستان با پرچم‌ها و پلاكاردها و بنر‌های تبريك اين ايام، چراغانی آستان مقدس، نصب احاديثی از حضرت علی(ع)، امام خمينی(ره) و مقام معظم رهبری در رابطه با مسئله غديرخم و ولايت، ارسال پيامك تبريك برای همشهريان، ارسال بلوتوث‌هايی با عناوين مذهبی و ولايت در آستان امامزاده عبدالله(ع) بافق، برپايی نمايشگاه ولايت علوی اكمال دين نبوی، توزيع كتاب خطبه غديريه و تهيه بسته‌بندی‌های تبركی از اهم اين فعاليت‌های فرهنگی است.

وی همچنين از برگزاری قرائت دعای شب عرفه در شامگاه 14 آبان‌ماه و مراسم عزاداری شهادت مسلم‌بن عقيل در اين آستان خبر داد.

مدير داخلی امامزاده عبد‌الله(ع) بافق در پايان همچنين در اين گردهمايی حضور حداكثری خدام افتخاری برای برگزاری اين جشن را خواستار شد.