نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بسیج بافق پیشگام در تحقق جهاد اقتصادی است

بسیج بافق پیشگام در تحقق جهاد اقتصادی است


جانشین هماهنگی سپاه الغدیر استان یزد مطرح کرد؛

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق، معاون هماهنگ کننده سپاه الغدیر استان یزد، در نشست کمیته پشتیبانی و هماهنگی اردوهای طرح هجرت 3 شهرستان بافق که با حضور معاون فرماندار بافق و مسئولان بسیج سازندگی استان و شهرستان در سالن فرمانداری بافق برگزار شد، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در مورد حماسه اقتصادی، فرهنگ سازی و ایجاد زمینه برای استفاده مردم از ظرفیت‌های اقتصادی شهرستان بافق را از اهداف طرح‌های اقتصاد مقاومتی عنوان کرد.

"سرهنگ سید عبدالمجیدموسوی" همچنین از آمادگی بسیج برای همکاری در اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی در بافق خبر داد و افزود: بسیج سازندگی همواره پیشگام در جبهه اقتصاد مقاومتی برای تحقق حماسه اقتصادی است.

وی با اشاره به ابعاد معنوی و اجتماعی طرح هجرت گفت: طرح هجرت باعث می شود خدمت رسانی به سایر نقاط کشور بخصوص روستاها بویژه روستاهای محروم بهتر انجام شود.

موسوی غنی سازی اوقات فراغت، نشر فرهنگ کار و تلاش در جامعه، شناسایی مدیران آینده نظام و به مشارکت طلبیدن مردم را از جمله اهداف برگزاری اردوهای جهادی دانست.

سرهنگ موسوی همچنین ظرفیت‌های شهرستان بافق را برای اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی خوب توصیف کرد.

فرمانده بسیج ناحیه بافق نیز در این نشست با بیان اینکه حرکت جهادی اقتصاد مقاومتی همکاری همه نهادها را می‌طلبد، عنوان کرد: با توجه به تاکید رهبری به مباحث اقتصادی و با توجه به نامگذاری سال 92 و با نظر به اینکه حماسه سیاسی را پشت سر گذاشته‌ایم، اکنون همه نهادها باید برای خلق حماسه اقتصادی بسیج شوند.

وی با اشاره به این که این اردوهای جهادی نیز از ابتدای تیرماه آغاز می‌شود، تصریح کرد: طرح هجرت 3 با انجام فعالیت‌هایی مانند زیباسازی، نوسازی و بازسازی مدارس در سطح شهرستان و همچنین کمک به کشاورزان در فعالیت‌هایی مانند آبیاری، سم‌پاشی و برداشت محصولات صورت می‌گیرد.

بمانعلی باقیان افزود: بيش از 80دانش آموز در اين طرح به مرمت و ترميم ديوارها و سقف كلاس ها، زيبا سازي حياط مدارس، ترميم زمين هاي ورزشي، ترميم سرويس هاي بهداشتي و رنگ آميزي و نقاشي كلاس ها اقدام خواهند كرد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بافق با تاکید بر واگذاری فعالیتهای عمرانی شهرستان به بسیج سازندگی خاطر نشان کرد : استفاده از مکانهای بلااستفاده شهرستان ، ایجاد کارگاههای تبدیلی محصولات کشاورزی جزء برنامه های بسیج می باشد.

باقیان با تجلیل دست‌اندرکاران اردوهای جهادی و طرح هجرت گفت: این حرکت موجب می‌شود تا درد و نیاز مردم و نیازمندان از نزدیک لمس شده و موجب می‌شود گفتمان اقتصاد مقاومتی در شهر نهادینه شود.