نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بصیرت مانند زرهی برای مقابل با فتنه های دشمن است

بصیرت مانند زرهی برای مقابل با فتنه های دشمن استبه گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافق؛ مراسم دهمین سالگرد یوم الله 9 دی و دوازدهمین سالگرد سفر مقام معظم رهبری به استان یزد دوشنبه شب نهم دی ماه، با حضور امام جمعه و فرماندار بافق، مسئولین ادارت، نهادها و ارگان ها، بسیجیان، روحانیون، خانواده معظم شهدا و مردم ولایتمدار شهرستان و با سخنرانی آیت الله میرعمادی استاد حوزه و دانشگاه در مسجد جامع بافق برگزار شد.

آیت الله میرعمادی استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه عده ای از خواص که در انقلاب نقش داشتند در جریان فتنه دچار لغزش شدند و نتوانستند مسیر درست را تشخیص دهند،علت را نداشتن بصیرت عنوان کرد و افزود: مقام معظم رهبری پیرامون بصیرت آن را مانند قطب نمایی دانستند که جهت صحیح حرکت را نشان می دهد تا انسان به پرتگاه نیفتد و دچار لغزش نشود.

وی ادامه داد: بصیرت همچون زرهی است که انسان به تن می کند و هر تیری از سوی دشمن بیاید به آن اثابت نمی کند.

میرعمادی با بیان اینکه برای ثابت قدم ماندن در مسیر انقلاب باید دو ابزار را در اختیار داشت،گفت: قطب نمای سیاسی، بصیرت سیاسی است و زره حافظ انسان و بصیرت دینی است.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه بصیرت سیاسی انسان را در سلامت نگه می دارد،اظهار داشت: دو گروه در ماجرای فتنه نقش آفرینی کردند، اول مرکزیت فتنه که آن آمریکا،رژیم صهیونیستی و انگلیس بودند و سالیان سال نقشه کشیدند و دوم عوامل بازیگر که همان عناصر نفوذی،ضد انقلاب و سالطنت طلب ها و .. بودند.

سید علیرضا سلیمانی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان بافق نیز در حاشیه ی این مراسم با گرامیداشت یوم الله 9 دی و دوازدهمین سالگرد سفر رهبر معظم انقلاب به استان یزد بیان کرد: ستاد یوم الله 9 دی فعالیت خود را از یک ماه گذشته آغاز نمود و با تشکیل جلسه ای با حضور اعضای مجمع نمایندگان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برنامه ها و فعالیت های فرهنگی خود را در خصوص یوم الله 9 دی و سالگرد سفر رهبر معظم انقلاب به استان یزد برنامه ریزی نمود.

وی 9دی را روز تجلی دست قدرت الهی و تحقق وعده ی الهی و نمایش اتحاد و انسجام ملت دانست که امسال با شعار محوری " 9 دی مظهر بصیرت،ولایتمداری و عبور از فتنه ها " نامگذاری شده است.

سلیمانی با اشاره به اینکه 9 الی 19 دی به عنوان دهه ی بصیرت نامگذاری شده، اهم برنامه های این ایام را به این شرح اعلام کرد: برگزاری نشست های بصیرت افزایی و روشنگری در ادارات و معادن،پایگاه ها و حوزه های مقاومت بسیج،صبحگاه بصیرت، کرسی های آزاد اندیشی،نشست های بصیرتی ویژه دانشجویان و اساتید دانشگاه ها، فضاسازی سطح شهر با موضوع 9 دی،تولید مطالب محتوایی در فضای مجازی،برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی،برپایی نمایشگاه مجازی با موضوع 9 دی و دهه ی بصیرت و… که امیدواریم بتوانیم نقش رهبری را در عبور از فتنه ها تبیین کنیم.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان بافق از همه ی مردم فهیم و ولایتمدار شهرستان بافق که با حضور باشکوه خود بار دیگر تجدید پیمان با آرمان های نظام،انقلاب و رهبری کردند، تشکر و قدردانی کرد. منبع: آفتاب بافق/