نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بهره برداري از هشت واحد مسکوني مددجويان بهزيستي بافق آغاز شد

بهره برداري از هشت واحد مسکوني مددجويان بهزيستي بافق آغاز شد


بهره برداري از هشت واحد مسکوني مددجويان بهزيستي بافق آغاز شد

مدير کل سازمان بهزيستي استان يزد در اين مراسم گفت : اين واحد هاي مسکوني هر کدام با زيربناي 81 متر مربع در زميني به مساحت 1100 متر مربع ساخته شده است .
دکتر محمد حسين رحيمي نسب افزود : براي ساخت اين واحدها هاي مسکوني ، اعتباري بالغ بر يک ميليارد و 460 ميليون ريال از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبري و دور دوم سفر رياست جمهوري به استان يزد و همچنين 60 % مشارکت مددجويان و خيرين و نيکوکاران تامين و هزينه شده است .
وي از افتتاح 84 واحد مسکوني مددجويان در ايام ا... دهه فجر در سطح استان يزد خبر داد و گفت : با بهره برداري از منازل جديد بيش از 80% از برنامه هاي پيش بيني شده در امر مسکن مددجويان تحت پوشش اين نهاد محقق شده است .
رحيمي نسب با بيان اينکه هم ا ينک افزون بر 400 واحد مسکوني مدجويان در حال ساخت است اظهار داشت : براي احداث اين واحدها با متوسط 75 % پيشرفت فيزيکي تاکنون بالغ بر 60 ميليارد ريال هزينه شده و براي تکميل و بهره برداري از آنها به 20 ميليارد ريال اعتبار ديگر نياز است .
وي مددجويان تحت پوشش بهزيستي استان يزد را بيش از 5400 نفر اعلام کرد و افزود : ازاين تعداد 800 مددجو در شهرستان بافق سکونت دارند .گزارش ديگري حاکيست دفتر جامعه معلولين بافق با حضور مدير کل سازمان بهزيستي استان يزد وجمعي از مسولين محلي افتتاح شد .
اين دفتر در فضائي به وسعت 237 متر مربع شامل بخش اداري ، سالن اجتماعات و ورزشي با صرف هزينه اي بالغ بر 200 ميليون ريال از محل اعتبارات سازمان بهزيستي استان ، و کمکهاي خيرين و شرکت سنگ آهن مرکزي بافق راه اندازي شده و بيش از 250معلول شهرستان را تحت پوشش دارد .
ايجاد روحيه نشاط و خود باوري ، برگزاري اردوهاي سياحتي و زيارتي معلولين ، فعاليتهاي ورزشي و توانمند سازي و ارائه خدمات توانبخشي تحت نظارت سازمان بهزيستي و همچنين برگزاري کلاسهاي آموزش مهارتهاي زندگي وراه هاي پيشگيري از معلوليتها ، از جمله اهداف راه اندازي دفتر جامعه معلولين شهرستان بافق است