نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بهسازی و ساماندهی معابر روستای شادکام توسط میراث فرهنگی بافق

بهسازی و ساماندهی معابر روستای شادکام توسط میراث فرهنگی بافق


بهسازی و ساماندهی معابر روستای شادکام توسط میراث فرهنگی بافق

بنا به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری بافق، روستای شادکام یکی از روستاهای خوش آب و هوای اطراف شهرستان بافق می باشد که در فاصله 40 کیلومتری این شهرستان قرارگرفته و کوههای بلند ی دور تا دور این روستا را در بردارد  به طوری که در زمستانها روستا از نور طبیعی چندانی برخوردار نیست. سرپرست میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری بافق گفت: آب این روستا از فاصله 2 کیلومتری بالا دست روستا و از طریق چشمه تامین می گردد و رودخانه نسبتا بزرگی دارد که عمدتا در فصل بارندگی پر آب و گاها راه ارتباطی این روستا به شهر را قطع می کند. در این روستا اماکن تاریخی مانند زیارتگاه وجود دارد و وجود سرو کهنسالی نیز خبر از قدمت زندگی در این روستا را میدهد.

عباس قدیریان در رابطه با ساختار مرمت و بهسازی روستای شادکام گفت:شکل معماری و معابر روستا بصورت ارگانیک و همگون با محیط طبیعی و خانه های محقر موجود در روستا همگی از سنگ لاشه و رودخانه ای و ملات گل و چوب موجود در محل ساخته شده است که این امر چهره بکرو طبیعی و زیبایی به روستا داده است.

روستای شادکام یکی از پنج روستای هدف گردشگری در شهرستان بافق میباشد که میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری بافق، بهسازی و ساماندهی معابر آن را در دستور کار خود قرار داده که این اقدامات مرمتی شامل سنگ فرش کف کوچه ها با سنگ لاشه موجود در محل ، بندکشی دیواره های اطراف کوچه و بهسازی مسیر آب قنات عبوری از کوچه ها می باشد .

این اقدامات در مدت 3 ماه و با اعتباری بالغ بر 200 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی و به صورت پیمانی انجام خواهد شد.