نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

به مناسبت هفته سلامت ، همايش بهداشت برگزار شد.

به مناسبت هفته سلامت ، همايش بهداشت برگزار شد.


به مناسبت هفته سلامت ، همايش بهداشت برگزار شد.

همزمان با هفته سلامت ، همايش بهداشت در سالن اجتماعات كانون شهيد باهنر برگزار شد. در اين مراسم كه باحضور مدیر و تني چند از كارشناسان اداره آموزش و پرورش  ، مسئولين شبكه بهداشت و درمان و فرمانده نيروي انتظامي بافق و جمعي از مديران مدارس ، معاونين آموزشي و پرورشي ، دبيران تربيت بدني و بهداشت به ميزباني اداره آموزش و پرورش  برگزار شد ، پس از تلاوت آياتي از كلام الله مجيد ، مدیر اداره آموزش و پرورش در سخناني ضمن گرامي داشت  سال همت مضاعف و كار مضاعف ، اظهار اميدواري كرد كه همه نهاد ها در سال جديد با عزمي راسخ در جهت خدمت هرچه بيشتر گام بردارند. وي  تقدم و ارجحيت پيشگيري بر درمان را متذكر شد و گفت: اين موضوع در مقطع ابتدايي اهميت بيشتري دارد. خواجه ای گفت : براي انتقال مفاهيم بهداشتي به اين گروه بايد ويژگي هاي آنها را شناخت .

رئيس شبكه بهداشت و درمان هم در سخنان كوتاه ، بي تحركي و تغذيه نامناسب به ويژه فست فودها را عامل بسياري از بيماري ها دانست. وي ديابت و بيماري هاي قلبي و عروقي را بيماري شايع مردم استان دانست و آن را نتيجه دوعامل ذكر شده دانست. دكتر ميرجليلي در پايان  از همكاري هاي صميمانه مدیر آموزش و پرورش با شبكه بهداشت و درمان تقدير و دوام اين تعامل را آرزو نمود.

عليخاني فرمانده نيروي انتظامي نيز در سخنان خود ضمن اشاره به توسعه شهري و مشكلات ناشي از آن ، ميزان  نقش سوانح رانندگي در مرگ و ميرها  را مورد ارزيابي قرار داد و علل بالا بودن اين نقش در ايران را برشمرد.

وي گفت:  نقش عوامل انساني ، خودروها و جاده را در سوانح رانندگي به ترتيب 72 ، 11 و 17 درصد عنوان و اقدامات انجام شده براي كاهش تصادفات را بيان نمود. وي گفت : در اين زمينه اجراي تست سلامت براي رانندگان وسايل نقليه عمومي ، نصب دوربين در جاده ها ، تهيه و پخش انيميشن ها ، افزايش كميت و كيفيت امداد بعد از سوانح و.... از اقدامات مورد توجه مي باشد.

در ادامه گروه ورزش زورخانه اي مالك اشتر به اجراي حركات نمايشي ورزش باستاني پرداختند.

پايان بخش مراسم ، سخنراني آقاي نقيايي بود. وي در مورد تغذيه سالم مطالبي را مطرح و بر به اندازه مصرف شدن  غذاها تاكيد نمود