نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

به منظور تحقق منویات رهبری در رابطه با شعار امسال، اشتغال در بافق ساماندهی و اولویت با نیروهای بومی می‌باشد

به منظور تحقق منویات رهبری در رابطه با شعار امسال، اشتغال در بافق ساماندهی و اولویت با نیروهای بومی می‌باشد


فرماندار بافق در شوراي اشتغال شهرستان بافق :

به گزارش روابط عمومي فرمانداري بافق ، حسین ندافیان در نخستین نشست شورای اشتغال شهرستان كه در محل فرمانداري بافق برگزار شد با اشاره به نامگذاری امسال با نام «تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی» از سوی مقام معظم رهبری اظهار داشت: باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که زمینه جذب سرمایه‌گذار در شهرستان بافق با رعایت اصل 44 قانون اساسی در راستای ایجاد اشتغال و تولید کار فراهم شود.

وی افزود: شهرستان بافق دارای ذخایر معدنی بسیار غنی است که این ظرفیت می‌تواند نقش بسیار مهمی در توسعه اقتصادی و اجتماعی این شهرستان داشته و آینده بافق را نیز تضمین کند.

فرماندار بافق اولویت اشتغال در شهرستان بافق در سال جاری را توجه به نیروهای بومی عنوان کرد و یادآور شد: بر همین اساس همه واحدهای جوار معدنی و صنعت ریلی در این شهرستان ضرورت دارد این موضوع را در اولویت‌های کاری خود قرار دهند.

ندافیان با تاکید بر ضرورت توجه به برخی از مشکلات ناشی از عوارض معادن شهرستان بافق که متوجه شهروندان بافقی است، تصریح کرد: بر اساس این موضوع و توقعات شهروندان، واحدهای معدنی فعال در شهرستان ملزم به اشتغال نیروهای بومی شهرستان هستند.

وی با اشاره به وجود پروژه‌های معدنی و ریلی شهرستان بافق تصریح کرد: از مسئولان وزارت صنایع خواسته شده است که موانع قانونی این واحدها رفع شود و زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری در این راستا فراهم شود و توجه به این موارد از مصوبات این شوراست.

فرماندار بافق ایجاد زمینه برای تولید نهایی در توسعه شهرستان بافق را مهم عنوان و خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ارزش افزوده که بخشی از آن مربوط به تولید نهایی در واحدهای معدنی شهرستان بافق است، در صورتی که به درستی برنامه‌ریزی شود تا تولید در شهرستان انجام شود، نتیجه بسیار خوبی برای توسعه و عمران شهرستان در پی دارد.

در این نشست اعضای شورای اشتغال شهرستان بافق برای ایجاد زمینه برای سرمایه‌گذاری در بخش معدن و صنعت ریلی شهرستان، تولید کار و اشتغال‌زایی، ایجاد زیرساخت‌های مربوط به بخش کشاورزی و شیلات در بافق و ... برنامه‌ریزی کردند.

با وجود اینکه شهرستان بافق یکی از قطب‌های معدنی کشور محسوب می‌شود و ظرفیت‌های بزرگی در زمینه معدن، کشاورزی و شیلات در این شهرستان موجود است، اما در حال حاضر بیش از 2هزار و 200 نفر جویای کار در این شهرستان وجود دارد.