نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بيانيه فرماندار بافق به مناسبت يوم اله 13آبان

بيانيه فرماندار بافق به مناسبت يوم اله 13آبان


بيانيه فرماندار بافق به مناسبت يوم اله 13آبان

به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان بافق ، در اين بيانيه آمده است : سيزدهم آبان، روزي بزرگ در تاريخ انقلاب اسلامي ايران است. روزي كه با ثبت سه واقعه بزرگ در سيزدهمين روز آبان ماه سال‌هاي 1343، 1357 و 1358 به روزي عظيم در تاريخ ميهن اسلامي تبديل گرديده.

تبعيد حضرت امام خميني (ره) به كشورتركيه به دليل اعتراض به تصويب لايحه كاپيتولاسيون در هيات دولت رژيم ستمشاهي در 13 آبان 1343، كشتار فرزندان ميهن، دانش‌آموزان عزيزي كه در تجمع ضد طاغوت در 13 آبان 1357 و در حمايت از انقلاب اسلامي در دانشگاه تهران همراه با صفوف مردمي توسط رژيم شاهنشاهي به خاك و خون كشيده شدند و انقلاب دوم به تعبير امام خميني (ره) يعني تسخير لانه جاسوسي سفارت آمريكا به دست دانشجويان مسلمان پيرو خط امام در 13 آبان 1358 .

اگر چه سال‌ها از آن روزهاي تاريخي مي‌گذرد اما هر كدام نقش بسزايي در تاريخ انقلاب اسلامي دارند و پيوسته يادآور نقش نسل جوان و رهبري بي‌نظير امام بزرگوار و مجاهدت‌هاي سرنوشت‌ساز مردم عزيز ما خواهد بود.

ملت، دانش آموزان و دانشجویان بیدار و رسالت مدار مسلمان با خلق این حماسه، ثابت كردند كه حضور فعال و با نشاط آنان در عرصه های مختلف جامعه كه خود برگرفته از بصیرت اعتقادی و سیاسی و شعور انقلابی آنان است، می تواند تضمینی بر ادامه راه انقلاب اسلامی و حافظ دستاوردهای ارزشمند آن باشد.

حال در شرايطي كه استكبار جهاني با تمام امكانات و نيرنگ به دنبال اهداف شوم خود و دشمني با ملت عزيز ايران و نظام مقدس جمهوري اسلامي است و از هيچ تلاشي حتي سوزاندن كتب آسماني براي گسترش اين دشمني فروگذاري نمي‌كند و هر روز با شيوه ها و قالب هاي نرم افزاري جديد دشمني خود را بيشتر از روز قبل نمايان مي سازد.

در پايان اين بيانيه  فرماندار بافق ضمن دعوت از آحاد و اقشار مختلف بافق، بويژه نسل بالنده، شاداب و آينده‌ساز جوان ، براي حضور پرشور و گسترده در مراسم گراميداشت 13 آبانماه و روز مبارزه ملي با استکبار جهاني و نمايش تجديد ميثاق ايرانيان با آرمانهاي امام (ره) و بيعت مجدد با ولايت فقيه و رهبر حکيم وفرزانه انقلاب اسلامي و تاکيد بر هوشياري آنان نسبت به احتمال شيطنت و فتنه‌انگيزي ايادي دشمن و عده‌اي غافل و فريب خورده در اين همايش عظيم استکبار ستيزي تاكيد نموده است.