نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

تامین آب شرب لوله کشی روستای قطرم تا تابستان سال آینده

تامین آب شرب لوله کشی روستای قطرم تا تابستان سال آیندهبه گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافق داوود پور امینی بخشدار بخش مرکزی در پاسخ به سوالات مردمی در جلسه پرسش و پاسخ مسئولین شهرستان بافق پیرامون 2 روستای هدف گردشگری قطرم و شادکام که محور تردد هستند اما از امنیت لازم برخوردار نیستند در خصوص تدابیر اندیشیده شده برای آنان گفت: احداث راه به لحاظ هزینه های بالا از سطح شهرستانی و استانی برای تامین بودجه خارج است اما تمهیدات،تعامل واقداماتی در شهرستان از جمله تعریض حدود 13 پل در مسیر انجام گرفت که ما بقی نیز در دستور کار است و به مرور زمان انجام می گیرد تا خطرات موجود در این قسمت ها رفع شود. همچنین تابلوگذاری برای پل های حادثه خیز انجام گرفته است.

وی پیرامون تامین آب شرب لوله کشی برای روستای قطرم بیان داشت: بالای 6 چاه برای تامین آب روستای قطرم حفر شده است که یا دسترسی به آب ممکن نشد و یا آب مورد نیاز از آن برداشت نشد. پیگیری و تعاملی بین شهرستان و استان انجام گرفت و مقرر شد از آب شهری نزدیک به روستا حدود 3 لیتر برثانیه برای تامین آب لوله کشی روستای قطرم تحویل داده شود و در ازای آن از مجتمع آب مبارکه میزان 3 لیتر به آب شهری بازگردد که این امر به مرحله اجرایی رفت و هم اکنون در حال برآورد هزینه آن هستیم و امیدواریم تابستان سال آینده این روستا از آب لوله کشی بهره مند شود.

پور امینی در خصوص اقدام یکی از افراد در تبدیل زمین کشاورزی به ساختمان مسکونی با وجود اخطارات داده شده از سوی جهاد کشاورزی پاسخ داد: این موضوع به کمیسیون ماده 99 ارجاع  و رأی بر ابقا آن صادر  شد. با توجه به اینکه اتاق کارگری در محل احداث شده بدون مجوز بود وی مشمول جریمه شد.همچنین طی اعتراض جهاد کشاورزی حکم توقف در ساخت داده شد و در نهایت بالاترین حکم قضایی ممکن با اعتراض مالک و از طریق دیوان عدالت صادر شد.

وی افزود: از دی ماه سال گذشته با توجه به دستورالعمل هایی که از سوی دولت،مجلس و قوه قضاییه ابلاغ شده است و طی جلسه ای که در فرمانداری انجام گرفت،مقرر شد نظارت و کنترل برای ساخت و سازهای غیر مجاز به ویژه باغات و تخریب مزارع انجام گیرد و هیچ گونه مجوزی برای انشعابات آب و برق صادر نشود. خوشبختانه موفق شدیم از این امر جلوگیری کنیم و از سوی دیگر تلاش کردیم تا حمایت لازم برای احداث اتاق های کارگری مورد نیاز کشاورزان در محل زراعت آنان انجام دهیم.

منبع : آفتاب بافق.