نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

تجلیل از خبرنگاران و فعالان عرصه رسانه و مطبوعات شهرستان بافق

تجلیل از خبرنگاران و فعالان عرصه رسانه و مطبوعات شهرستان بافق


تجلیل از خبرنگاران و فعالان عرصه رسانه و مطبوعات شهرستان بافق

به مناسب 17 مرداد روز خبرنگار از خبرنگاران و فعالان عرصه رسانه در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد تقدیر شد. در این مراسم که با حضور امام جمعه، فرماندار، خبرنگاران برگزار شد امام جمعه بافق ضمن عرض تبریک نیمه شعبان و ولادت امام زمان(عج) نکاتی در مورد خبر و اطلاع رسانی بیان کرد و گفت: 1400 سال پیش اسلام به قلم سوگند خورده و اهمیت قلم و کتابت در احادث و فرمایشات ائمه ما به وفور دیده می شود. ولی در فرهنگ امروزه ما خبرنگار از جایگاه و اعتبار خاصی برخوردار نیست. ولی خبرنگار چه در عرصه صداو سیما چه در عرصه مطبوعات باید دنبال خبر باشد و سریعاً آن را انتقال دهد.

حجت الاسلام سلیمانی در ادامه مطالب خود فرمود: در طی این چندسال اخیر اولین جله مشترکی است که بین خبرنگار برگزار می شود. وی خواستار بیشتر شدن این جلسات شد و گفت: اگر این جلسات بصورت متداول برگزار شود مشکلات بین خبرنگاران و مجموعه عرصه خبر حل خواهد شد و بیشتر و بهتر می تواند در ارسال خبر پشتیبان هم باشند و از تجربیات یکدیگر استفاده کنند. امام جمعه بافق اظهار داشت: خبرنگاری حرفه ایت شاق و سخت که خبرنگار این عرصه جان و مال خود را کف دست گذاشته تا خبری تهیه کرده و آن را انتقال دهد وی در ادامه گفت: خبرنگار زمانی موفق است که آنچه که هست می بیند و می شنود با صحت کامل انتقال دهد این بدین معنی است که به سمت هیچ جناح یا گروه حاصی حرکت نکند و درصورت موفق شدن به این امر، قدرت یک خبرنگار را می رساند.

در ادامه جلسه فرماندار شهرستان ضمن تبریک نیمه شعبان و سالگرد شهادت خبرنگار شهید محمود صالحی و روز خبرنگار را به همه خبرنگاران خدوم و تلاشگر تبریک عرض کرد و گفت: قلمی فایده دارد که بیدارگر توده های مردم باشد و این قلمها اگر در دنیا برای خدا و خلق خدا به کار بیافتد مسلسلها کنار می روند.

خواجه ای فرماندار بافق گفت: مطبوعات باید یک موسسه سیار باشندو همیشه و همه وقت در جستجوی خبر باشد و آن را به جامعه و مردم انتقال دهد.

وی با اشاره به آیه ن و القم و مایسطرون گفت: خبرنگار بعنوان زبان گویا و چشم بیدار جامعه است . و در شرایط جامعه کنونی نقش و اهمیت اطلاع رسانی و تبلیغات بیشتر شده و پیرو این مسئله مسئولیت خبرنگاران در راستای آگاهی دادن به مردم خطیر است .

در ادامه جلسه کلیه خبرنگاران عرصه خبر شهرستان بافق ضمن تبریک این روز به مشکلات و روند کاری عرصه مطبوعات شهرستان پرداختند.

در پایان جلسه از خبرنگاران عرصه خبر بافق تجلیل و تقدیر شد.