نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

ترور دانشمندان ایرانی نشانگر افول دشمنان نظام است

ترور دانشمندان ایرانی نشانگر افول دشمنان نظام است


امام جمعه بافق

به گزارش خبرگزاری فارس از بافق، حجت‌الاسلام سیدجواد سلیمانی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته بافق با گرامیداشت دهه آخر صفر و رحلت پیامبر اکرم(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و شهادت امام رضا(ع) اظهار داشت: سیره و روش ائمه هدی الگویی کامل برای همه مردم است که با پیروی و اطاعت از آنان انسان به کمال می‌رسد.
امام جمعه بافق با بیان گوشه‌ای زندگانی رسول مکرم اسلام افزود: ایجاد عدالت اسلامی، استقرار حکومت اسلامی و اجرای احکام الهی از مهم‌ترین اصولی است که پیامبر اکرم(ص) براساس آن به هدایت جامعه و انسان‌ها پرداخته است.
وی در بخش دیگری از خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به ترور دانشمندان هسته‌ای کشور یادآور شد: رشد و پیشرفت‌های علمی و هسته‌ای کشور در سال‌های اخیر دشمنان نظام را در سردرگمی قرار داده و این موضوع خشم آنان را برانگیخته است.
سلیمانی با بیان اینکه دشمنان با ترور می‌خواهند مانع پیشرفت‌های علمی ایران شوند، بیان کرد: آنچه که امروز دنیای غرب را نگران کرده و به هیجان انداخته، قدرت علمی و هسته‌ای ایران است.
امام جمعه بافق عنوان کرد: دشمنان نظام و انقلاب هرگز نخواهند توانست با این تهدیدها و ترورها از موفقیت‌های دانشمندان هسته‌ای کشور در زمینه تولید علم و فن‌آوری جلوگیری کنند.
وی هم‌چنین از انتخابات مجلس شورای اسلامی به عنوان تجلیگاه حضور مردم ایران برای نظارت بر امور کشور و کار نظام یاد و خاطرنشان کرد: مردم ایران با در نظر گرفتن دو موضوع مهم حضور حداکثری و انتخاب آگاهانه در این دوره از انتخابات نیز شرکت خواهند کرد.
سلیمانی با بیان اینکه امروز دشمنان نظام به این انتخابات چشم دوخته‌اند، اظهار داشت: مردم باید به افرادی رأی دهند که ولایت‌مدار متعهد به ارزش‌ها و دارای قدرت و توانایی و متخصص در امور کشور باشند.
امام جمعه بافق هم‌چنین با اشاره به سفر رئیس جمهور ایران به کشورهای آمریکای لاتین افزود: بررسی مسائل اقتصادی و اجتماعی و سیاسی موجود در جهان، رایزنی‌های اقتصادی و ایجاد بازار مشترک بین این کشورها و ... از اهداف این سفر بوده است.
وی این سفرها را به نفع نظام و مردم کشور دانست و اظهار امیدواری کرد: مسئولان بتوانند با توسعه روابط بین ملل مختلف، گام‌های بلندی در زمینه رشد و پیشرفت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در این شرایط حساس و وجود تحریم‌ها بردارند.
در پایان نماز جمعه این هفته شهرستان بافق از 52 نفر از برندگان مسابقه  "عاشورا تا اربعین" با اهدای هدایایی توسط امام جمعه بافق تجلیل شد.
این مسابقه توسط واحد فرهنگی مسجدجامع بافق با هدف ترویج فرهنگ عاشورا و آشنایی با اهداف قیام حضرت سیدالشهدا و یاران باوفایش برگزار شد که هزار و 100 نفر در آن شرکت کردند.

خبرنگار: علي عبداللهي