نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

تسریع در اجرایی شدن عملیات احداث پارک وحشی بافقی

تسریع در اجرایی شدن عملیات احداث پارک وحشی بافقی


رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بافق مطرح کرد

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق محمد خسروانی  با اشاره به آغاز عملیات احداث شبکه برق پارک وحشی بافقی اظهار داشت: به منظور احداث هر چه زودتر این پارک با همکاری مسئولان شهرستان برنامه‌ریزی خوبی انجام شده و عملیات عمرانی آن نیز در حال اجراست.

وی افزود: عملیات برق‌رسانی به محل چاه آب نیز به طول دو کیلومتر انجام شده است و احداث منبع ذخیره آب و فضای سبز پس از انتقال کامل برق به مناطق انتهایی پارک و تأمین روشنایی و رمپ ورودی و خروجی اجرا می‌شود.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بافق خاطرنشان کرد: فضای در نظر گرفته شده برای محدوده طرح، 20 هکتار و برای فضای سبز 30 هکتار  است که بیش از 35 گونه درخت و درختچه‌ سازگار با اقلیم منطقه در آن کاشته می‌شود.

وی همچنین با اشاره به امکانات طراحی شده در این پارک گفت: برای محدوده طرح، یک واحد تفرج متمرکز، پنج واحد زمین بازی، نمازخانه، کتابخانه، کمپ خانوادگی و ... در نظر گرفته شده است.

خسروانی تصریح کرد: تاکنون احداث هفت سکوی نماز، خرید حق انشعاب برق، حفر یک حلقه چاه، آب‌رسانی به فاصله 4.5 کیلومتر با دبی پنج لیتر بر ثانیه، آماده‌سازی و زیرسازی خیابان‌های اصلی داخل پارک از دیگر اقدامات انجام شده است.

وی با بیان اینکه برای اجرای این طرح 90 میلیارد ریال هزینه پیش‌‌بینی شده است، خاطرنشان کرد:‌ برنامه زمان‌بندی اجرایی طرح تهیه شده و در صورت تأمین اعتبار،‌ طرح مذکور پس از پنج سال به مرحله بهره‌برداری می‌رسد.

طرح پارک وحشی بافقی در آبان ماه سال 90 به تایید کمیته فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری رسید و پس از تصویب نهایی توسط دفتر فنی استانداری، از ابتدای سال 1391 عملاً به مرحله اجرا درآمد./ عبداللهی