نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

تشكيل شوراي آرد ونان شهرستان بافق در آستانه هدفمند كردن يارانه ها

تشكيل شوراي آرد ونان شهرستان بافق در آستانه هدفمند كردن يارانه ها


تشكيل شوراي آرد ونان شهرستان بافق در آستانه هدفمند كردن يارانه ها

به گزارش روابط عمومي فرمانداري بافق، "ذبيح اله خواجه اي" روز سه شنبه مورخ 25/8/89 در جسله شوراي آرد و نان شهرستان بافق كه در محل فرمانداري اين شهرستان برگزار شد اظهار داشت: با اجرایی شدن طرح هدفمندشدن یارانه ها، قیمت آرد در تمامی صنوف به صورت یکسان توزیع می شود.

فرماندار بافق گفت: یکی از دغدغه های همه دولت ها در نظام جمهوری اسلامی ایجاد طرح هدفمند کردن یارانه ها بوده که در دولت دهم با همت رئیس جمهور ایران در حال اجرایی شدن است.

وی ادامه داد: یکی از کالاهایی که در این طرح مورد توجه قرار می گیرد بحث نان، نانوایی و آرد است که با توجه به اهمیت این کالای اساسی در سبد خانوارها هدف دولت تولید یک نان با کیفیت و معقول است تانارضایتی هایی که در صف های نانوایی ها ،نبود بهداشت، نرخ بالا، برخورد نامناسب کارگران و موارد دیگر از اصناف دیده می شد حل شود.
وی با اشاره به اینکه دولت سالانه 4 هزار میلیارد تومان یارانه به این بخش اختصاص می دهد گفت: هدف دولت از هدفمندسازی یارانه ها، آزاد سازی قیمت ها و رها شدن آرد و نان از دولت نیست بلکه هدف کیفیت و مدیریت داشتن در هزینه های متوسط مردم به ویژه در بحث آرد و نان است.

خواجه اي تصریح کرد: از اهداف مهم اجرایی شدن این طرح را می توان از بین رفتن ضایعات عظیم نان، افزایش کیفیت محصولات، حذف راندها و قاچاق آرد، حذف چند نرخی شدن نان و یکسان شدن توزیع قیمت در تمامی نانوایی ها دانست.

وی خاطرنشان کرد: با مناسب شدن قیمت ها و متعادل شدن سهمیه آرد در نانوایی ها باعث ایجاد نانوایی های جدید محلی در نقاطی که با مشکل نانوایی مواجه و یا افرادی که متقاضی احداث نانوایی هستند، برطرف می شود.

در پايان جلسه تمامي واحدهاي خبازي شهرستان قول مساعد دادند دولت خدمتگزار را در اجراي طرح هدفمندسازي حمايت نموده و همكاري نمايند و هيچگونه مشكلي در زمينه آرد و نان ايجاد نگردد.