نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

تشکیل سومين جلسه شوراي اداري شهرستان در سال جاری

تشکیل سومين جلسه شوراي اداري شهرستان در سال جاری


تشکیل سومين جلسه شوراي اداري شهرستان در سال جاری

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق، جلسه شورای اداری شهرستان سه شنبه مورخ 15/6/90 با حضور مسئولین ادارات و ارگانهای دولتی بافق در محل فرمانداری برگزار شد.

در ابتدا حجت الاسلام سليماني امام جمعه بافق ضمن گراميداشت هفته تعاون، اظهار داشت: اداره تعاون باید تلاش نمايد برنامه هايي را اجرا کند كه براساس توجيه فني و اقتصادي راهگشاي مشكل اشتغال جوانان و بهبود وضعيت اقتصادي شهرستان باشد.

امام جمعه بافق همچنين بر همدلي، وفاق،‌صميميت و دوستي بين مسئولين تاكيد كرد و افزود بسیاری از مسائل و مشكلات در سايه وفاق و همدلي مرتفع خواهد شد.

سید جواد سلیمانی با اشاره به برخی از کارخانجات و کارگاههای ناموفق بافق اشاره کرد و گفت: برخی از کارخانجات از جمله کاشی زمرد و نئوپان شرکتهایی هستند که با توجه به نداشتن طرح اقتصادی و فنی مناسب و تصمیم گیری نادرست و مدیریت ضعیف باعث شده تا اعتماد مردم بافق نسبت به بحث سرمایه گذاری صلب شود و این وظیفه تعاون است تا با جلب اعتماد بیشتر در سال جهاد اقتصادی تلاش کند تا صنایع و شرکتهای معتبر و مناسب پابجا مانده و وضع اشتغال جوانان بافق را مرتفع نمایند.

درادامه فرماندار شهرستان بافق ضمن خيرمقدم به مدعوين به برخي از رويدادها و مناسبت هاي مهم اخير از جمله بزرگداشت هفته دولت، هفته تعاون، قيام 17 شهريور و وفات آيت ا.. طالقاني اشاره كرد.

حسین ندافيان به بيان برخي از مهمترين برنامه هايي كه در شهرستان انجام گرفته و يا در آينده نزديك به اجرا درخواهد آمد اشاره کرد.

فرماندار بافق باتوجه به قرائت فرمان رئيس جمهور مبنی بر اجراي سرشماري عمومي نفوس و مسكن سال 1390 گفت: اجراي طرح از تاريخ 12 آبانماه شروع تا تاريخ 22 آبان ماه ارائه خواهد داشت.

ندافيان حساسيت و اهميت سرشماري را در برنامه ريزي هاي آتي گوشزد و بر همكاري همه جانبه مسئولين ادارات و شركتهاي شهرستان و مردم بافق با عوامل اجرايي طرح سرشماري تاکید کرد.

در ادامه جلسه فرماندار بافق در مورد نحوه تقسيم اعتبارات تملك دارايي ها، گازرساني به شهرستان بافق و اقدامات صورت پذيرفته در اين خصوص، تدوين سند چشم انداز توسعه شهرستان بافق و اهميت آن در تصميم سازي ها و تصميم گيريهاي آينده و رشد و تعالي شهرستان، اعتمادسازي و ارتباط بيش از پيش مسئولين با جرايد، نشريات، و خبرنگاران و مردم، حضور مسئولين در مراسم و مناسبتهاي مذهبي، فرهنگي و اجتماعي از جمله نماز جمعه، راهپيمايي ها، بزرگداشت ها، يادواره ها و ... و همچنين تاكيد بر حضور شخص مسئول در روزهاي ملاقات مردمي جهت پاسخگوئي به مسائل و مشكلات مردمي و افزايش اعتمادسازی از دیگر مسائلی بود که فرماندار بافق به آنها اشاره کرد.

سپس رئيس اداره تعاون شهرستان بافق ضمن گراميداشت هفته تعاون به بيان عملكرد سال گذشته اداره تعاون پرداخت و نقش تعاون را در ايجاد اشتغال پايدار كه يكي از مهمترين دغدغه هاي دولت در امور جوانان مي باشد را مهم و موثر دانست.

مهندس نوري اجراي طرح موفق مسكن مهر و تاسيس شركتهاي تعاوني و ايجاد اشتغال و ارائه تسهيلات به واحدهاي تعاوني را از مهمترين اقدامات دولت در امر تعاون دانست.

درادامه سرهنگ تفكري به بيان برنامه هاي قابل اجرا در هفته بزرگداشت دفاع مقدس پرداخت و از ادارات و شركتهاي شهرستان درخواست كرد كمافي السابق همكاري لازم را در اجراي هرچه تمامتر مراسم هفته دفاع مقدس داشته باشند.

 جانشين فرمانده بسيج سپاه شهرستان بافق فضاسازي ادارات و شركتهاي مستقر در شهرستان، آزادسازي نيروها و كار در زمينه امور فرهنگي را از مهمترين خواسته هاي خود از اعضاي شواري اداري مطرح نمود و حضور هرچه با شكوهتر كليه اعضاي شوراي اداري را در مراسم بزرگداشت هفته دفاع مقدس خواستار شد.