نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

توجه بخش‌های اجرایی به فرهنگیان شاغل و بازنشسته امری ضروری است.

توجه بخش‌های اجرایی به فرهنگیان شاغل و بازنشسته امری ضروری است.


نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی

به گزارش خبرگزاری فارس از بافق، کاظم فرهمند صبح امروز در نخستین نشست شورای آموزش و پرورش بافق ضمن تجلیل از مقام معلم بر ضرورت توجه به امور معیشتی این قشر از جامعه تاکید کرد و اظهار داشت: توجه بخش‌های اجرایی به فرهنگیان شاغل و بازنشسته امری ضروری است.

وی عنوان کرد: گرچه حقوق معلمان با توجه به زحماتی که متحمل می‌شوند داده نمی‌شود اما کار در نظام آموزش و پرورش با مسائل مادی قابل جبران نیست.

فرهمند با اشاره به دیدگاه مثبت مجلس شورای اسلامی درباره مسائل آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: مجلس در زمینه رفاه حال فرهنگیان و مسائل آموزش و پرورش، دیدگاه بازی دارد و بیشتر نمایندگان با جدیت این موضوع را پیگیری خواهند کرد.

وی همچنین تاکید کرد: مشکلات نیروی انسانی و افزایش سرانه مدارس، زمین برای مسکن فرهنگیان و رفع مشکلات بازنشستگان فرهنگی نیاز به پیگیری در سطح وزارت آموزش و پرورش دارد.

نماینده مردم پنج شهرستان استان یزد همچنین با اشاره به مسئله عمران و آبادانی بافق و دغدغه‌های شهروندان خاطرنشان کرد: بحث خصوصی سازی شرکت سنگ آهن مرکزی منتفی است و مشکل تعطیلی طرح فولاد بافق که بحث حقوقی داشته نیز حل شده و سرمایه‌گذار به زودی کار را آغاز خواهد کرد.

فرهمند در مورد گازرسانی به بافق نیز عنوان کرد: عملیات اجرایی گازرسانی به بافق با وجود اینکه مدت اجرای عملیات آن 18 ماه بود، ظرف دو تا سه روز آینده آغاز خواهد شد.

وی تاکید کرد: پیمانکار این طرح قول داده تا زودتر از موعد مقرر و ظرف مدت یک سال کار را تمام کند.

فرهمند همچنین از فرهنگیان خواست در بحث‌های اجتماعی و سیاسی نیز فعال باشند و در نشست‌های هفتگی خود که با عنوان جلسات قرآنی برگزار می‌شود این‌گونه مسائل را نیز مطرح و تحلیل کنند.

فرماندار بافق نیز در این نشست بر لزوم افزایش کیفیت برنامه‌های گرامیداشت هفته مقام معلم تاکید کرد و افزود: تجلیل از مقام معلم نه تنها ریشه در دین و اخلاق دارد، بلکه موجب ارتقای منزلت اجتماعی قشری می‌شود که در تربیت علمی و فرهنگی آینده‌سازان کشور نقش عمده‌ای دارند.

حسین ندافیان ضمن تشکر از فعالیت اعضای این شورا در سال گذشته اظهار داشت: ظرفیت‌های قابل توجهی در شهرستان بافق وجود دارد که با برنامه‌ریزی‌های آموزش کیفی می‌توان این استعدادها را شکوفا کرد.

محمود خواجه‌ای، مدیر آموزش و پرورش بافق هم در این جلسه ضمن بیان گزارشی از عملکرد یک‌ساله آموزش و پرورش بخشی از مشکلات موجود در آموزش و پرورش شهرستان بافق را تشریح کرد.

در نخستین جلسه شورای آموزش و پرورش بافق در سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی در محل اداره آموزش و پرورش شهرستان بافق پیرامون گرامیداشت هفته معلم و نحوه تجلیل و قدردانی از معلمان و بازنشستگان فرهنگی، هوشمندسازی و ارتقاء کیفی مدارس، تقویت کانون بازنشستگان فرهنگی و اختصاص فضای مناسب برای فعالیت‌های این کانون، رفع کمبودهای فضای آموزشی و نیروی انسانی و اجرای طرح تحول بنیادین آموزشی بحث و تبادل نظر و تصمیماتی اتخاذ شد.

همچنین در این نشست بااهدای لوح سپاس از زحمات یک‌ساله اعضای شورای آموزش و پرورش شهرستان بافق تجلیل شد.