نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

توجه به فرهنگ مطالعه و کتابخوانی زیر ساخت اصلی حرکت علمی در کشور است

توجه به فرهنگ مطالعه و کتابخوانی زیر ساخت اصلی حرکت علمی در کشور است


فرماندار بافق:

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، "حسین ندافیان" درنشست نهضت مطالعه مفید شهرستان بافق با حضور امام جمعه و اعضا به اقدامات انجام شده در زمینه توسعه فرهنگ کتابخوانی اشاره کرد و گفت: توجه به موضوع کتاب و کتابخوانی زیرساخت اصلی حرکت های علمی و پژوهشی در کشور است که نقش مهمی در پیشبرد اهداف علمی و فرهنگی امروز جامعه دارد.

فرماندار بافق با  اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در مورد کتاب و کتابخوانی تصریح کرد : باید با تعامل همه مسئولین و خرد جمعی در این زمینه برای رفع موانع و مشکلات مربوط به کتابخانه های عمومی بافق اقدامات موثری انجام شود.

 امام جمعه بافق نیز در این نشست با تاکید بر ضرورت توجه به تجهیز کتاب خانه های مساجد اظهار داشت : تجهیز کتابخانه های مساجد و تشویق و ترغیب جوانان به کتابخوانی باید سرلوحه کار مسئولین قرار گیرد.

 "حجت الاسلام سلیمانی" گفت: اهداء کتاب به قشرهای مختلف جامعه و برگزاری مسابقات کتابخوانی نقش مهمی در پرورش فکر و اندیشه و جوانان و تعالی جامعه دارد.

 سرپرست کتابخانه های عمومی بافق بابیان کافی نبودن میزان اعتبارات تخصیص یافته سال گذشته به کتابخانه های بافق اظهار داشت : به منظور توسعه بخش کودک کتابخانه عمومی بافق و مرمت سالن مطالعه و مخزن کتاب و برخی از کارهای عمرانی در کتابخانه های عمومی این شهرستان افزون بر 40میلیون اعتبار نیاز است .

"زهرا ابولیان" با اشاره به برخی از کمبودها در این زمینه یادآور شد: سرانه فضای کتابخانه در شهرستان بافق در استان مناسب است ولی  این شهرستان در سطح کشور در زمینه فضای کتابخانه از سرانه پائینی برخورداراست .

 سرپرست کتابخانه های عمومی بافق افزود به ضرورت توجه نهضت مطالعه مفید اشاره کرد و افزود: کمیته نهضت مطالع مفید در شهرستان با هدف افزایش فزای کتابخانه های عمومی و توجه به مطالعه غیر درسی و مفید در روند آموزش رسمی تشکیل شده است .

 ابولیان فراهم آوری زمینه برای اختصاص چهار جلد کتاب به ازای یک نفر را در کتابخانه های عمومی شهرستان بافق خواستار شدو عنوان کرد:برای تحقق این موضوع باید زیرساخت های مورد نیاز در زمینه توسعه تجهیزات کتابخانه های عمومی این شهرستان فراهم شود.

 وی همچنین از تجهیز کتابخانه مهدیه مبارکه بافق خبر داد و بیان داشت : برای راه اندازی این کتابخانه مقرر شد دهیاری روستای مبارکه بافق جهت توسعه تجهیزات و انجام تعمیرات مبلغ 8میلیون تومان اختصاص دهد

سرپرست کتابخانه های عمومی بافق افزود: این کتابخانه در حال حاضر بیش از 1500 جلد کتاب در زمینه های مختلف موجود است که توسعه و تجهیز آن در دستور کار قرار گرفته است .

شهرستان بافق دارای سه کتابخانه عمومی است که بیش از 50هزار جلد کتاب دارد و بالغ بر 3800نفر در این کتابخانه ها عضویت دارند/ عبداللهی