نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

توسعه صنايع در بافق يزد، نيازمند گازرساني است

توسعه صنايع در بافق يزد، نيازمند گازرساني است


توسعه صنايع در بافق يزد، نيازمند گازرساني است

نماينده مردم بافق، ابركوه، خاتم و مهريز در مجلس شوراي اسلامي گفت:
توسعه صنايع در بافق، نيازمند گاز رساني است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق، كاظم فرهمنددرنشست بررسي مسائل و مشكلات بخش صنعت و معدن شهرستان بافق افزود:برغم مصوب هيات دولت در خصوص گازرساني به بافق و ديگر نقاط استان،اجراي اين مساله به تاخير افتاده است.

وي در اين نشست كه مسوولان صنايع و معادن استان و شهرستان بافق حضورداشتند ،گفت: در اين ارتباط از وزير نفت در مجلس سوال شده است و طي دوهفته آينده بايد وزير در صحن علني مجلس حضور يابد و دليل اين تاخير را بيان كند.

اين نماينده افزود: مشكل اشتغال و سرمايه‌گذاري در شهرستان تنها با توسعه بخش صنعت و معدن كه مواد اوليه آن در منطقه موجود است قابل حل خواهد بود و براي اينكه سرمايه گذار دغدغه‌اي نداشته باشد بحث گازرساني كه از مهمترين موانع سرمايه‌گذاري است با جديت پيگيري خواهد شد.

وي اضافه كرد: اميدواريم با پاسخ وزير نفت در مجلس،موضوع گازرساني به بافق حل و فصل شود درصورتي كه نتيجه نداد اين موضوع درجلسه‌اي با حضور استاندار ،وزراي نفت و صنايع و معادن و مسوولان ذيربط پيگيري مي‌شود.

رييس سازمان صنايع ومعادن استان هم گفت:با توجه به سياست‌هاي جديددولت براي تقويت وتوسعه صنعت و معدن كشور ، شوراي سياستگذاري صنعت و معدن در استان تشكيل شده است.

پورفلاح افزود: در اين شورا با حضور نمايندگان هرشهرستان در مجلس شوراي اسلامي و مسوولان منطقه، مسايل صنعت و معدن بررسي و در صورتي كه در استان قابل حل نباشد به وزير صنايع و معادن ارجاع داده مي‌شود.

وي افزود:با توجه به اينكه بافق يك منطقه معدني است مسايل مطرح شده درنشست با جديت پيگيري خواهد شد تا با تاسيس زيرساخت‌ها و حل مسايل پيش روي سرمايه‌گذاري در بخش صنعت و معدن زمينه حضور فعال سرمايه‌گذاران داخلي وخارجي در حوزه شهرستان فراهم شود.

نبود زيرساخت‌هاي مناسب سرمايه‌گذاري در ناحيه صنعتي مباركه و شهرك صنعتي بافق ازجمله گاز و تلفن،كمبود سرمايه درگردش، افزايش هزينه ي توليد وگراني واگذاري زمين به سرمايه‌گذاران درشهرك صنعتي بافق از جمله مسايل مطرح شده در اين نشست بود.