نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

جامعه بايد از نظر مادي و معنوي تامين شود

جامعه بايد از نظر مادي و معنوي تامين شود


امام جمعه بافق :
امام جمعه بافق گفت: جامعه بايد از لحاظ مادي  و معنوي غني باشد تا كمتر شاهد وقوع جرم و نا هنجاريهاي اجتماعي باشيم.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ " حجت الاسلام  سيد جواد سليماني " در همايش نقش ائمه جمعه و جماعت در پيشگيري از وقوع جرم و آسيبهاي اجتماعي كه با حضور رئيس كل داد گستري استان يزد و مسوولان قضايي شهرستان بافق برگزارشد افزود: انسان در فطرت خود پاك است ليكن عواملي دست به دست هم مي دهد و انسان از مسير سالم زندگي خارج مي شود.
امام جمعه بافق با بيان اينكه بشر از بدو خلقت همواره در كنارش رهبران ديني را براي هدايت خود داشته است گفت: رعايت مسائل اعتقادي و پيروي از سيره انبيا و ائمه اظهار (ع) موجب كاهش جرم و بزه كاري درجامعه خواهد شد.
وي وقوع جرم و ناهنجاريهاي اجتماعي را ناشي از بيكاري دانست و افزود: هر قدر آمار بيكاري در جامعه بالا باشد به همان اندازه جرم ، آسيبهاي اجتماعي  و مشاغل كاذب افزايش پيدا مي كند.
حجت الاسلام سليماني بر رفع بيكاري در جامعه تاكيد كرد و گفت: اگر بيكاري برطرف و جلوي رانت خواري و تبعيض گرفته شود مسلما از ميزان نا هنجاريهاي اجتماعي ، اعتياد و قاچاق مواد مخدر كاسته خواهد شد.
امام جمعه بافق با اشاره به اينكه اين شهرستان در مسير ترانزيت قاچاق مواد مخدر قرار دارد از مسوولان نظام خواست تا با ايجاد اشتغال و توسعه فضاهاي فرهنگي، ورزشي و تفريحي اوقات فراغت جوانان و نو جوانان را غني سازي كنند.
وي اشتغال و كسب درآمد خانواده ها را موجب تقويت اعتقادات ديني مردم دانست و افزود: افراد گرسنه و بيكار توجه اي به مقوله دين و دينداري نخواهند داشت.
سر پرست فرمانداري بافق هم در اين همايش به رسالت انبيا در رشد و بالندگي انسان اشاره كرد و گفت: در صدر اسلام نيز زمينه انحراف وجود داشته است و برخي از نزديكان پيامبر اكرم (ص) بعدا با كمترين لغزش از مسير اعتقادي خود خارج شدند.
"عليرضا صمدي" با بيان اينكه امروز هم بستر براي انحراف جوانان وجود دارد افزود: در اين برهه حساس ، مي طلبد كه روحانيت مردم را به سوي اعتقادات مذهبي و هنجار هاي اجتماعي رهنمون باشند و نقش ارشادي خود را به خوبي ايفا كنند.

وي استفاده از علوم و فنون جديد را بهترين شيوه هدايت و راهنماي مردم به سوي رشد، تعالي و كمال انسانيت عنوان كرد.