نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

جان باختن دو معدنچی در معدن کوشک بافق

جان باختن دو معدنچی در معدن کوشک بافقبه گزارش روابط عمومی فرمانداری ،عصر روز دوشنبه 9 اردیبهشت ، دو کارگر معدنچی در حین فعالیت در تونل زیرزمینی معدن سرب و روی کوشک بافق، در زیر آوار محبوس شده و جان خود را از دست دادند.

این دو کارگر به نام‌های "جواد غنی‌پور" و "حسین زراشکی" هر دو اهل شهرستان بهاباد هستند که در شیفت عصر معدن کوشک مشغول کار بودند.

با بروز این حادثه در نخستین ساعات شب گذشته، نیروهای امدادی و پلیس، در محل حادثه حاضر شدند تا اقدامات لازم صورت گیرد.

همچنین مسئولان بافق از جمله فرماندار، معاون فرماندار ،بخشدار و رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای بررسی این حادثه در محل معدن کوشک حاضر شدند.

مدیرعامل معدن سرب و روی کوشک بافق اظهار داشت: در طول 60 سال گذشته در این معدن چنین حادثه‌ای اتفاق نیفتاده است و بروز این اتفاق خارج از تصور است چرا که همه جوانب ایمنی و اصولی آن توسط کارگران در این معدن رعایت می‌شود.

علی محمدی با تسلیت در گذشت این دو کارگر به جامعه کارگری و خانوده آنان افزود: از نظر معدنکاری این اتفاق در جایی رخ داده است که احتمال حادثه در آن صفر است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بافق که به همراه ناظر این اداره به عمق تونل و محل حادثه برای بررسی علت آن رفته بود پس از خروج از تونل گفت: علت این حادثه به زودی از سوی کارشناسان اعلام می‌شود.

سرانجام پس از بررسی کارشناسی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد طی گفتگویی علت این حادثه را سقوط از ارتفاع 40 متری به داخل تونل اعلام کرد.

گفتنی است معدن سرب و روی کوشک در فاصله 45 کیلومتری بافق قرار دارد که در حال حاضر به دو صورت روباز و تونل از آن سنگ استخراج  می شود. این معدن 200 متر عمق دارد و در آن 40 کیلومتر تونل حفر شده است.