نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

جشنی برای عرضه دل‌های مهربان / جشن گلریزان،ریختن گل زندگی و امید برای 5 زندانی جرائم غیرعمد بافق

جشنی برای عرضه دل‌های مهربان / جشن گلریزان،ریختن گل زندگی و امید برای 5 زندانی جرائم غیرعمد بافقبه گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافق؛ همزمان با بیست و هفتمین روز از ماه مبارک رمضان،مراسم جشن گلریزان عصر روز یکشنبه با حضور سفید مشاور و مسئول امور ایثارگران دادگستری و رئیس شعبه ششم دادگاه تجدید نظر استان یزد،سلیمی معاون اداره کل زندان های استان یزد،احمدی رئیس اداره مالی و پشتیبانی اداره کل زندان های استان،حجت الاسلام و المسلمین سلیمانی امام جمعه بافق، محمد زاده رحمانی فرماندار،اعتباری رئیس دادگستری و بهارلویی دادستان شهرستان،دهقان قاضی دادگستری،تفکری معاون فرماندار و جمعی دیگر از مسئولان، خیران و اقشار مختلف مردم در محل زورخانه مالک اشتر بافق برگزار شد.

 

فرماندار بافق در این مراسم ضمن خیر مقدم به مسئولان استان و شهرستان گفت: در شهرستان بافق مشارکت بالایی در بحث های مدرسه سازی،حوزه سلامت،کتاب و کتابخوانی و… وجود دارد و بدون شک انجمن حمایت از زندانیان فعال تر از گذشته در بحث ستاد دیه و آزادی زندانیان غیر عمد عمل خواهد کرد.

سپس امام جمعه بافق با بیان اینکه انسان در فرهنگی دینی و اسلامی ما موجود ارزشمندی است،اظهار کرد: اگر به تاریخ گذشتگان نگاه کنیم خدمات بسیار ارزشمندی به انسان ها به وسیله فرهنگ دینی ما شده است.

وی با تاکید بر پرداخت زکات،خمس مال و فطریه،آن را موجب رفع چالش های اقتصادی افراد محروم دانست و افزود: در فرهنگ دینی ما اگر در منطقه ای ثروتی توسط فردی اندوخته شده باشد و عده ای نیازمند باشند،حاکم شهر و ولی فقیه می تواند اموال آن فرد را گرفته و در اختیار محرومین و مستضعفان قرار دهد.

سلیمانی با اشاره به مشکلات اجتماعی بسیاری که فرد زندانی با آن مواجه خواهد بود،گفت: اگر انسان در این زمینه بتواند گره ای از مشکلات زندانیان باز کند، بدون شک این عمل در پیشگاه خداوند متعال ارزشمند است،علیرغم آنکه وظیفه دینی،اخلاقی و اسلامی ما نیز است .

 

در ادامه مراسم سفید مشاور و مسئول امور ایثارگران دادگستری و رئیس شعبه ششم دادگاه تجدید نظر استان یزد با بیان آیه ای از کلام الله مجید در خصوص بخشش و انفاق که (( آنکه در راه خدا انفاق می کند همانند کسی است که بذر گندمی را می کارد و از آن هفت خوشه و در هر خوشه صد دانه برداشت خواهد کرد)) افزود: این یعنی ثواب هر انفاق 700 برابر است و بدون شک این امر در ماه مبارک رمضان به مراتب بیشتر خواهد بود.

وی ادامه داد: اگر انفاق به عنوان صدقه جاریه باشد و موجب آزادی فردی شود تا وی در راه زندگی گام بلندتری بردارد،در نهایت هر ثوابی فرد در زمان آزادی خود انجام دهد، فرد آزاد کننده نیز در آن شریک خواهد بود.

 سفید با بیان اینکه اگر مشکلی در جامعه ایجاد شود باید همه دست در دست یکدیگر دهند تا آن مسئله را حل کنند،یادآور شد: در خصوص زندانیان جرایم غیر عمد نیز همینگونه است و باید همه با یاری یکدیگر زمینه آزادی آنان را فراهم کنیم.

وی در بحث ستاد دیه و جشن گلریزان آزاد سازی زندانیان جرائم غیرعمد را مدنظر قرار داد و گفت: این افراد به دلیل مسائل حقوقی در زندان به سر می برند یا به علت جرائم غیر عمد مانند تصادفات،حادثه کارگری پای آنان به زندان باز شده استو

مشاور و مسئول امور ایثارگران دادگستری و رئیس شعبه ششم دادگاه تجدید نظر استان یزد، ستاد دیه را واسطه بین سه مجموعه خانواده بزهکار،خانواده بزه دیده و افرادی که سبب آزادی این افراد خواهند بود،عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه شهرستان بافق 5 زندانی جرائم غیر نقد دارد که 8 میلیارد ریال برای آزادی آنان نیاز است،بیان کرد: مبلغ ۲میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال توسط خیران بافقی برای آزادی این افراد جمع آوری شده که امیدواریم با همت همگان باقیمانده مبلغ جهت آزادی این افراد فراهم شود.

شایان ذکر است، اجرای ورزش باستانی توسط ورزشکاران زورخانه رحیم به مرشدی کریمی پیشکسوت ورزش پهلوانی و زورخانه ای از دیگر برنامه های این مراسم بود. منبع : آفتاب بافق.