نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

جشن تکلیف 650 دانش‌آموز بافقی برگزار شد

جشن تکلیف 650 دانش‌آموز بافقی برگزار شد


جشن تکلیف 650 دانش‌آموز بافقی برگزار شد

به گزارش خبرگزاری فارس از بافق، یکی از وعاظ برجسته استان یزد در مراسم جشن تکلیف 650 دانش‌آموز بافقی به تشریح فلسفه برگزاری جشن تکلیف پرداخت و اظهار داشت: جشن تکلیف یکی از وقایع مهم در زندگی هر نوجوان است که از اهمیت و ارزش والایی برخوردار است.
حجت‌الاسلام محمد راستگو افزود: ائمه و بزرگان دین اسلام، جشن و سن تکلیف را مبنایی برای یادآوری و آموزش‌های خود قرار داده‌اند.
این مدرس حوزه و دانشگاه بیان کرد: برگزاری این‌گونه مراسم با عنوان جشن تکلیف دانش‌آموزان از جمله عوامل بسیار موثری است که کودک و نوجوان به اهمیت ادای تکلیف الهی که همان نماز است پی می‌برد و این همان مسئله مهمی است که آموزش و پرورش باید در انجام آن اهتمام لازم را به عمل آورد.
راستگو هدف از برگزاری این مراسم را زمینه‌سازی و ایجاد آمادگی در دانش‌آموزان برای آغاز دوران تکلیف به شکلی جذاب و تبدیل این روز به خاطره‌ای خوش و به یاد ماندنی برای آنان عنوان کرد.
رئیس آموزش و پرورش بافق نیز در این مراسم با تبریک عید غدیرخم به دانش‌آموزان بافقی عنوان کرد: این جشن در آستانه عید سعید غدیر برای 350 دختر سوم ابتدایی و 300 دانش‌آموز پسر مقطع سوم راهنمایی برگزار شده است.
محمود خواجه‌ای افزود: امسال این جشن با استقبال خوب دانش‌آموزان مواجه بود و برای اینکه آنها از اثرات و معنویت این جشن در طول سال تحصیلی نیز بهره ببرند، تصمیم گرفتیم جشن عبادت دانش‌آموزان مکلف را در ابتدای سال تحصیلی برگزار کنیم.
این مراسم به طور همزمان در سالن همایش‌های آهن‌شهر و کانون تربیتی شهید باهنر بافق به طور جداگانه برای پسران و دختران مکلف برگزار شد.
این مراسم با قرائت پیمان‌نامه، اهدای جوایز و اجرای چند برنامه فرهنگی هنری همراه بود.

خبرنگار : علی عبداللهی