نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

جلسه ستاد صیانت از حقوق شهروندی در بافق برگزار شد

جلسه ستاد صیانت از حقوق شهروندی در بافق برگزار شد


جلسه ستاد صیانت از حقوق شهروندی در بافق برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق : " فرماندار بافق" در جلسه صیانت از حقوق شهروندی که با حضور کارشناسان استان و مسئولین ادارات بافق در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با اشاره به منویات مقام معظم رهبری مبنی برحفظ وگسترش ارزشهای دینی واسلامی خاطر نشان کرد: گسترش فرهنگ اسلامی ومعنویت درمحیط های اداری وکاری واحترام به حقوق شهروندی باید مورد توجه ادارات جهرم قرارگیرد و رابطین ستاد صیانت نیز با ید بر حسن اجرای دستور العمل های این ستاد نظارت کنند .

حسین ندافیان افزود: تمامي دستگاه هاي دولتي و طيف هاي مردمي در اجرايي شدن قوانين و حقوق شهروندي در جامعه مسوول هستند و بايد تلاش شود تا شاهد دستاوردهاي اجرايي و راهبردي آن در جامعه باشيم.

وی خاطر نشان کرد: حفظ و گسترش ارزش های اسلامی، بهره گیری از الگوهای برتر، توسعه برنامه های فرهنگی و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب باید همچون گذشته مورد توجه ا عضای ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی قرار گیرد.

ندافیان تصریح کرد: موضوع صیانت از حقوق شهروندی یک آیتمی از حجاب و عفاف را در نظر می گیرد و گسترش آن خیلی بزرگ تر بوده و خیلی از مسائی مهم را در بر می گیرد و گسترش آن خیلی بزرگ تر بوده و خیلی از مسائل مهم را در بردارد بنابراین در این جلسه باید از میان مردم و از نهادهای غیردولتی نیز در این مورد دعوت به عمل آید.

فرماندار بافق گفت: حاصل بی عفتی امروز نتیجه و فرایند جنگ نرم دشمن است که باید با برنامه ریزی دقیق تمامی توطئه های دشمنان را نقش برآب  نمائیم زیرا حجابی که ثمره خون شهداست باید با تلاش آن را حفظ نمود.

در ادامه این نشست کارشناس دفتر امور اجتماعی استانداری یزد با بيان اينكه در سال هاي اخير دولتمردان نظام بسياري از مسايل و مشكلات مربوط به حقوق شهروندي را حل كرده اند، افزود: مردم بايد از حقوق خودشان مطلع باشند و بايد با انتخاب چند موضوع در خصوص رعايت حقوق شهروندي، آنها را تا شش ماهه اول سال آينده اجرايي كرد.

"هادی مقیمی" خاطر نشان کرد: نهادينه کردن قوانين و صيانت از حقوق شهروندي موجبات افزايش سطح رضايتمندي مردم از مسوولان و حل مشکلات را فراهم مي کند .

مقیمی گفت: برنامه هاي ستاد صيانت از حقوق شهروندي بايد از دستگاه هاي اجرايي و مسوولان آغاز شود و به تناسب وظايف محوله ، موارد نقض حقوق شهروندي مورد پرسش واقع شود.

وي با اشاره به اينكه تمامي ادارات بايد حق و حقوق شهروندي را در اختيار مردم قرار دهند، گفت: بايد با انجام پژوهش هاي كاربردي در بومي سازي اين حقوق مردم اقدام جدي انجام داد.