نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

جنگلهای دست کاشت با اشک چشم آبیاری و با خون دل نگهداری شده اند

جنگلهای دست کاشت با اشک چشم آبیاری و با خون دل نگهداری شده اند


امام جمعه بافق

به گزارش روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بافق ، در سالروز میلاد با سعادت امام رئوف حضرت علی بن موسی الرضا (علیه السلام) سرپرست و کارکنان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بافق با امام جمعه این شهرستان دیدار کردند.

در این دیدار سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بافق ضمن تبریک میلاد پر خیر و برکت امام رضا (ع ) به بیان گوشه ای از عملکرد و برنامه های این اداره پرداخت.

 دلاوری پور در بخشی از گزارش خود اهمیت جنگلهای دست کاشت گز و تاغ را یادآور شده و از تأثیرات مثبت آن بر روی شهر بافق نکاتی را بیان نمود وبر لزوم حفظ، مراقبت، نگهداری و توسعه جنگلهای دست کاشت تأکید کرد.

وی در مورد اهمیت بندهای خاکی و پخش سیلاب اظهار داشت علاوه بر تغذیه سفره های آب زیر زمینی این بندها در کاهش خسارت در مواقع بروز سیل نقش مهمی ایفا می کنند.

دلاوری پور در مورد پیشرفت زیر ساختهای پارک وحشی بافقی(بیشه در)  گزارش مختصری ارائه و ضمن تشکر و قدردانی  از همه عزیزان بخصوص حمایت های امام جمعه بافق، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، فرماندار شهرستان بافق و مدیر عامل شرکت سنگ آهن ایران که در امر پیشرفت پارک تلاش نموده اند خواستار هماهنگی و همکاری هر بیشتر دیگر مسئولان استانی و ادارات و نهادهای شهرستان بافق در این زمینه شد.

در ادامه این دیدار امام جمعه بافق ضمن تبریک متقابل این عید به رییس و کارکنان این اداره از زحمات و فعالیتهای آنها که در حفظ و نگهداری منابع طبیعی شهرستان بافق تلاش می نمایند تشکر کرد.

حجت الاسلام سلیمانی اهمیت جنگلهای دست کاشت بافق را یادآور شد و بیان نمود این جنگلها با اشک چشم آبیاری و با خون دل نگهداری شده اند و همه مسئولان باید در نگهداری و حفاظت از این جنگلها همت و تلاش خود را در این خصوص داشته باشند.

 وی افزود: باید در زمینه منابع طبیعی فرهنگ سازی شود تا به فرمایش رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) «فرهنگ منابع طبیعی به معارف عمومی تبدیل شود»