معاون فرماندار بافق:

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافق به نقل از روزنامه اطلاعات: محمدعلي طالعي رئيس كميته خدمات سفرهاي نوروزي در گفتگو با خبرنگار روزنامه اطلاعات گفت: به دليل وجود آب و هواي مطلوب شهرستان بافق و از سوي ديگر بارندگي و سيل‌آسا بودن اكثر استان‌هاي كشور، فراواني جمعيت مسافران نوروزي به جنوب شرق ايران بيش از سال‌هاي گذشته بود و اين شهرستان نيز از اين موضوع مثتثني نبوده و اين آمار بي‌سابقه را رقم زده است.

وي افزود: مجموعه تفرجگاه آبشار با 187هزار نفر پربازديد كننده‌ترين مكان تفريحي بافق و پارك و مجموعه ديدني آهنشهر، امامزاده عبدالله(ع) و كمپ‌هاي كاراكال در منطقه صادق‌آباد و شن و شادن در رديف‌هاي بعدي فراواني بازديدكنندگان بودند.

رئيس كميته خدمات سفرهاي نوروزي بافق خاطرنشان كرد: باتوجه به درخواست بالاي مسافران و گردشگران براي اقامتگاه‌هاي بوم‌گردي در ايام نوروز، امسال 49درصد نسبت به نوروز 97 رشد اقامتگاهي داشتيم.

معاون فرماندار بافق ادامه داد: تلاش خواهيم كرد تا براي سال‌هاي آينده حمايت‌هاي بيشتري براي توسعه مراكز اقامتي شهري و روستايي صورت پذيرد.

او به ظرفيت‌هاي معدني و قرارگرفتن بافق در مسير پنج راه ريلي كشور اشاره و تصريح كرد: افزايش چشمگير سفرهاي نوروزي در شهرستان بافق نشان از رشد و بالندگي فكري و اقتصادي در زندگي مردم است.

وي بر توسعه و رونق صنعت گردشگري و در اين شهرستان تاكيد و بيان كرد: روزي كه ذخاير معدني به اتمام مي‌رسد، جذب گردشگر داخلي و خارجي به اين شهرستان تاريخي جايگزين مناسبي براي معادن خواهد بود.

11 اقامتگاه شهري و روستايي در شهرستان بافق ميزبان مسافران نوروزي امسال بودند.

 200 اثر تاريخي در بافق شناسايي شده كه از اين تعداد 44 اثر در فهرست آثار ملي به ثبت رسيده است.

 


IMG_0400.JPG
بله