نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

خبرهای خوش معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان یزد برای بافقی ها

خبرهای خوش معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان یزد برای بافقی هابه گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافق؛ صبح روزسه شنبه بیست و هفتم فروردین ماه، دکتر نوری معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد و هیئت همراه با زاده رحمانی فرماندار بافق دیدار و گفتگو نمودند.

فرماندار بافق در این دیدار با قدردانی از فعالیت های مجموعه شبکه بهداشت و درمان، بیمارستان ولیعصر(عج) و همچنین اورژانس 115 شهرستان خواستار توجه ویژه در خصوص تکمیل پروژه های بیمارستان 96 تخت خوابه و اورژانس محور بافق- سیریز شد.

زاده رحمانی همچنین تصریح کرد: تمامی تعهداتی که در سال گذشته در حوزه بهداشت و درمان برعهده فرمانداری بافق بوده است اجرایی شده یا در حال انجام است.

دکتر محمود نوری شادکام نیز در حاشیه این نشست گفت: با نیروهای بومی که گرفته خواهد شد و با کمک بخش خصوصی و دولتی، طی دوسال آینده کمبودی در زمینه نیروی تخصصی در بافق نخواهیم داشت.

وی تعداد نیروهای متخصص و فوق تخصص در شهرستان را ۲۳نفر بیان کرد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد همچنین با اشاره به مصوبات این جلسه افزود:در سال گذشته ۱۳مصوبه صورت گرفت که تاکنون ۱۱مصوبه آن از جمله تامین نیروی تخصصی،راه اندازی کلینیک، راه اندازی رادیولوژی دیجیتال، بخش فیزیوتراپی  و بعضی از مصوبات مرتبط با طرح توسعه بیمارستان انجام شده است.

نوری با اشاره به تسریع در طرح توسعه بیمارستان و اورژانس ۱۱۵جاده بافق - سیریز تصریح کرد: هماهنگی های لازم در رابطه با انجام این دو پروژه صورت گرفته است.

وی همچنین از تخصیص وام برای استقرار دستگاه مامو گرافی و او پی جی در شهرستان خبر داد و افزود: با همکاری بخش خصوصی این کار انجام می شود که در مجموع حدود یک میلیارد تومان اعتبار نیاز است که با همکاری خیران و شرکت سنگ آهن مرکزی صورت می گیرد.

 معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در رابطه با احداث ساختمان پزشکان این شهرستان ادامه داد:۴ واحد مسکونی تا انتهای مرداد ماه به بهره  برداری می رسد و برای تجهیز آن به دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی تحویل داده می شود.

نوری بر لزوم سرمایه گذاری بخش خصوصی تاکید کرد و گفت:قرار این است که مجوز دهیم یک درمانگاه خصوصی دندان پزشکی و پزشکی توسط بخش خصوصی در شهرستان فعال شود.

وی افزود:با انجام این مصوبات شهرستان بافق از لحاظ تامین نیروی انسانی،امکانات و دسترسی مردم به خدمات مشکلی نخواهد داشت.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد همچنین در بازدید از بیمارستان ولی عصر(عج)بافق از نزدیک در جریان روند کار این مجموعه قرار گرفت و مشکلات پرسنل را بررسی کرد.

نوری مشکل عمده پرسنل بیمارستان را حقوق و کمبود نیروی انسانی برشمرد و خاطر نشان کرد:پیگیری می شود که این مسائل برطرف شود تا دغدغه ای نباشد.