نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

داستان بافق : نگه داري هر گونه دام و طيور در اماكن شهري و مسكوني طبق قانون ممنوع مي باشد

داستان بافق : نگه داري هر گونه دام و طيور در اماكن شهري و مسكوني طبق قانون ممنوع مي باشد


داستان بافق : نگه داري هر گونه دام و طيور در اماكن شهري و مسكوني طبق قانون ممنوع مي باشد

به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان بافق،"حسين ندافيان" روز دوشنبه مورخ 7/9/89 در جلسه شوراي سلامت شهرستان كه در محل فرمانداري بافق برگزار شد اظهار داشت:امروزه حفظ ،گسترش و ارتقاي سلامت در جوامع بشري در زمره كليدي ترين سياست ها براي ايجاد توسعه عدالت اجتماعي در كشورها تلقي مي شود . از آنجا كه انسان سالم محور توسعه پايدار محسوب مي شود،توجه به سلامتي او و تلاش براي حفظ و  ارتقاء آن همواره يك اولويت ملي محسوب مي گردد. 

معاون فرماندار بافق گفت: سلامتي فعلي جامعه ما توسط عواملي مثل حوادث ترافيكي ،تغيير الگوي غذايي ،كاهش فعاليت فيزيكي ،مصرف دخانيات ،آلودگي هوا ، ديابت ،فشار خون و... مورد تهديد واقع شده است.

وي در ادامه افزود: يكي از مشكلات فعلي كه در شهرستان وجود دارد و شكوائيه مردم را به دنبال داشته بحث نگهداري دام و طيور در منازل و مناطق مسكوني بوده كه به تبع آن مشكلات بهداشتي و انتقال بيماري هاي دامي را دارد.

ندافيان تصريح كرد : در مورد نگه داري غير مجاز دام و طيور ، شوراي سلامت شهرستان شرعاً و قانوناً‌ وظيفه دارد با عوام ايجاد مزاحمت برخورد نمايد كه در اين راستا حمايت نيروي انتظامي و قضايي را مي طلبد.

ميرجليلي سرپرست شبكه بهداشت و درمان بافق نيز در اين نشست پيرامون سند جامع سلامت ، بيماريهاي مسري حاصل از نگه داري دام و طيور در منازل به نكاتي اشاره كرد و گفت: در مورد دام هاي مزاحم شهري تا كنون برخي از عوامل شناسايي شده و با اخطارهاي شبكه بهداشت دام و طيور را از محل خالي نمودند.

رسول دميري دادستان بافق نيز در اين نشست ضمن تشريح كامل بند 20 ماده 55 و ماده 100 شهرداريها و 688 قانون مجازات اسلامي گفت: از لحاظ قانوني نگه داري هر گونه دام و طيور در اماكن مسكوني و شهري ممنوع بوده و دادگستري شهرستان در صورت عدم توجه متخلفين به اخطار شهرداري برابر قانون با آنها برخورد خواهد كرد.

در پايان اين نشست شوراي سلامت شهرستان بافق ،‌شهرداري و شبكه بهداشت و درمان را موظف كرد تا محل نگه داري دام و طيور داخل شهر را شناسايي و اخطار كتبي نسبت به جمع آوري دام و طيور ارائه نمايد در غير اينصورت بنا به مصوبه شوراي سلامت دام و طيور متخلفين جمع آوري و عوامل متخلف جهت اجراي احكام قضايي به داستاني شهرستان معرفي گردد تا برابر قانون با آنها رفتار گردد.