نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

دانشنامه نقش شهرستان بافق در دفاع مقدس تدوین می شود

دانشنامه نقش شهرستان بافق در دفاع مقدس تدوین می شودبه گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافق؛ در نشستی با حضور معاون و برخی از مسئولان اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، فرماندار بافق، فرمانده و مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج و برخی از مسئولان ادارات در محل فرمانداری پیرامون مقاله نویسی جمع آوری اطلاعات و موضوعات مرتبط با نقش شهرستان درهشت سال دفاع مقدس بحث و تصمیم گیری شد.

معاون اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان یزد در این جلسه به بیان اقدامات و فعالیت های صورت گرفته و مباحث مرتبط با این دانشنامه پرداخت و گفت: در این دانشنامه قرار است تا زندگینامه و خدمات یازده شهید شاخص شهرستان که در طول دفاع مقدس دارای مسئولیت بودن آورده شود.

سید داود سید محسنی همچنین افزود: از دیگر بخش های این کتاب، معرفی گلزارهای شاخص شهدای شهرستان، اماکن شاخص از جمله مساجد و تکایای مذهبی و همچنین دستگاه و نهادهای فعال در طول دوران دفاع مقدس می باشد.

زاده رحمانی فرماندار بافق نیز در این جلسه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا آمادگی شهرستان را جهت هرگونه همکاری در جهت تدوین این دانشنامه یاد آور شد و افزود: فرمانداری بافق و ادارات مرتبط با یک وحدت رویه، این آمادگی را دارند که در جهت جمع آوری و مقاله نویسی موضوعات مورد نیاز با بهره گیری از ظرفیت پیشکشوتان عرصه جنگ و دفاع مقدس و نویسندگان بومی شهرستان در این زمینه مساعدت و همکاری داشته باشند.

گفتنی است در پایان این نشست "کاظم رنجبر" فرزند شهید والامقام "یدالله رنجبر" به عنوان رابط و نماینده فرمانداری بافق جهت پیگیری و برگزاری جلسات مرتبط با این موضوع انتخاب و معرفی شد.