نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

در حال حاضر سند تحول سلامت کشور صرفا درمانی نیست

در حال حاضر سند تحول سلامت کشور صرفا درمانی نیستبه گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافق؛ نشست هم اندیشی پیام گزاران سلامت بافق با حضور فرماندار و مدیر شبکه بهداشت و درمان، رییس شورای اسلامی شهرستان و جمعی از رابطین سلامت ادارات و نهاد های شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

فرماندار بافق در این نشست با اشاره به تدوین سند تحول سلامت کشور بر محور پیشگیری گفت: سند تحول سلامت کشور در حال حاضر دیگر صرفا درمانی نیست و و به جنبه پیشگیری از بیماری ها نیز می پردازد و برای سلامتی انسان ها اهمیت قائل می شود.

محمد زاده رحمانی افزود: کشور ایران جز محدود کشورهایی است که در بحث پیشگیری از بیماری ها ورود پیدا کرده که این باعث افتخار است.

وی درادامه به برخی از اقدامات پیشگیرانه در حوزه سلامت در سایر کشورهای توسعه یافته نیز اشاره و تصریح کرد: همه ما باید به طور جدی موضوع سلامت را در دستور کار قرار داده و نقش های خود را در سلامت خود، خانواده ها وهمه کارکنان به خوبی ایفا نماییم.

در ادامه این جلسه مسعود دانشی مدیر شبکه بهداشت و درمان و سرپرست بیمارستان ولیعصر(عج) به بیان گزارشی از اقدامات صورت گرفته در عرصه بهداشت و سلامت شهروندان و وضعیت بیماری های غیر واگیر پرداخت: بیماری های غیرواگیر در کشور ما وضعیت خوبی ندارد اکنون برای بیشتر بیماری های واگیردار واکسن وجود دارد و درمان های آنتی بیوتیک هم انجام می شود اما  برای بیماری های غیرواگیر درمان نگهدارنده است و بیماری فرد بعد از ابتلا فقط میتواند کنترل گردد و تا پایان عمر همراه فرد است.

نیلوفر حسینی نسب کارشناس مسئول آموزش سلامت نیز در این جلسه گزارشی از اقدامات انجام شده پیرامون تشکیل کارگروه پیام گزاران سلامت اعم از برگزاری جلسات آموزشی، صدورحکم و صدور گواهینامه آموزشی داد.