نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

در سالروز تشيع شهداي گمنام دولت آباد گروه كوهنوردي اين روستا به قلعه باجگان صعود كردند.

در سالروز تشيع شهداي گمنام دولت آباد گروه كوهنوردي اين روستا به قلعه باجگان صعود كردند.


صعود به پاس مردانگی
به مناسبت سالروز تشییع شهدای گمنام در دولت آباد بافق گروه کوهنوردی مرکز فرهنگی هنری عروج این روستا به قله باجگان صعود کردند.
این گروه به پاس رشادت ها و دلاوری های شهدای هشت سال دفاع مقدس یویژه شهدای گمنام منطقه این حرکت ورزشی را هفته گذشته به مدت یک روز انجام دادند و موفق به صعود به قله باجگان شدند.
 

 

قله باجگان با ارتفاع  2879 كه دومين قله بلند شهرستان است؛ وجود عوارض متنوع كوهستاني نظير دامنه ها ؛ دره ها ؛ شكستگيها وگسل ها و... زیبایی خاصی به این ارتفاعات داده است .

 

 

روستای دولت آباد در فاصله 85 کیلومتری شهرستان بافق  میزبان سه شهید گمنام است که در سال اردیبهشت ماه 84 پس از تشییع باشکوهی توسط مردم ، خانواده شهدا و مسئولین شهرستان و استان در تپه نورالشهداء این روستا به خاک سپرده شدند  که اکنون به محلی برای زیارت عموم تبدیل شده است .
آب وهواي  دلپذير وملايم ومعتدل و بهاری سبزدشت  ؛ منطقه بكر حفاظت شده كوه باجگان و دامنه ای مشرف به روستای دولت آباد با تنوع  گونه هاي گياهي  بويژه جنگل نادر وكمياب ارس ( سبل ) وساير گونه هاي گياهي درختي نظير بادا م كوهي ؛ بنه ، انجير وحشي  و ...  وگونه هاي مختلف دارويي وصنعتي نظير اشترك  ؛كتيرا  ؛ زيره؛  انغوزه آويشن ؛ شيرين بيان خاك شير اسپند و... وزيستگاه حيات وحش متنوع نظير  قوچ وكل وبزكوهي  و انواع پرندگان و...از مهمترین ویژگیهای این منطقه است .
عکس هایی در طول مسیر و قله این کوه توسط گروه کوهنوردی ارسال گردیده است که گواه بسیار خوبی برای  طبیعت بکر و زیبای این منطقه است  .
 
 
خبرنگار : محمد علی عبداللهی