نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

در نيمه نخست سال 90؛نخستين مركز تخصصي مشاغل خانگي كشور در بافق راه‌اندازي شد

در نيمه نخست سال 90؛نخستين مركز تخصصي مشاغل خانگي كشور در بافق راه‌اندازي شد


در نيمه نخست سال 90؛نخستين مركز تخصصي مشاغل خانگي كشور در بافق راه‌اندازي شد

محمد اكبرنژاد در مراسم امضاي تفاهمنامه همكاري چهارجانبه اداره‌كل فني و حرفه‌اي استان يزد با فرمانداري، شهرداري و شوراي اسلامي شهرستان بافق اظهار داشت: نخستين مركز تخصصي مشاغل خانگي براي نخستين بار در كشور در شهرستان بافق راه‌اندازي مي‌شود.

وي خاطرنشان كرد: اين مركز بر اساس توافق‌هاي انجام شده و برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته، در نيمه نخست سال 90 به بهره‌برداري مي‌رسد.

اكبرنژاد عنوان كرد: راه‌اندازي اين مركز بالغ بر 3 ميليارد و 500 ميليون ريال هزينه در بردارد.

وي بيان داشت: بر اساس تفاهمنامه امضا شده ميان فني و حرفه‌اي و فرمانداري، شهرداري و شوراي شهر بافق، تامين هزينه‌هاي ساخت نخستين مركز تخصصي مشاغل خانگي بر عهده مسئولان شهرستان بافق و تامين ملك مورد نياز و هزينه‌هاي تجهيز آن بر عهده اداره‌كل فني و حرفه‌اي استان يزد است.

اكبرنژاد عنوان كرد: در اين مركز آموزش‌هاي ويژه خواهرا‌ن بر اساس نيازهاي شهرستان در 240 رشته مصوب وزارت كار و امور اجتماعي ارائه مي‌شود.
مديركل فني و حرفه‌اي استان يزد، توسعه آموزش‌هاي مهارتي بر حسب نياز مناطق در بخش خواهران را از اولويت‌هاي آموزشي اين اداره‌كل در سال 90 اعلام كرد.
اكبرنژاد خاطرنشان كرد: بر اساس مصوبه هيئت دولت در سفر سوم به استان يزد، تمام افرادي كه داراي مدرك فني و حرفه‌اي باشند مي‌توانند از تسهيلات صندوق مهر امام رضا (ع) و اداره تعاون بهره‌مند شوند.

وي خاطرنشان كرد: اين مصوبه يك گام اساسي براي رفع بيكاري در جامعه به ويژه در قشر بانوان است.