نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

دفاع مقدس، ایران را به قدرت جهانی تبدیل کرد

دفاع مقدس، ایران را به قدرت جهانی تبدیل کرد


امام جمعه بافق:

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق؛ حجت‌الاسلام سید جواد سلیمانی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته بافق با گرامیداشت یاد و خاطره دلاورمردی‌های عرصه ایثار و مقاومت و هفته دفاع مقدس اظهار داشت: امروز به برکت دفاع مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران در اوج عزت و افتخار است.

 

وی افزود: رشادت‌ها و جانفشانی‌های رزمندگان اسلام در طول هشت سال دفاع مقدس همواره جاویدان است و این حضور و حمایت از جبهه در این دوران بی‌نظیر بود.

 

سلیمانی همچنین با اشاره به آماری از میزان حضور مردم بافق در جبهه‌های حق علیه باطل خاطرنشان کرد: شهرستان بافق از نخستین شهرهایی بود که به مناطق عملیاتی جبهه‌ها نیرو اعزام کرد و همه اقشار نیز در این اعزام‌ها حضور داشتند.

امام جمعه بافق تصریح کرد: پیشرفت‌های علمی و نظامی در کشور امروز در اوج قرار دارد که همه این دستاوردها به برکت نظام، شهدا و انقلاب است.

سلیمانی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه در آغاز، نیروهای ارتش و سپاه در کشور تجهیزات نظامی کافی در اختیار نداشتند، عنوان کرد: با این مشکلات و کمبودها همه جهانیان دیدند که مردم ایران با تکیه بر سلاح ایمان و اعتقاد راسخ به ارزش‌های اسلامی با وحدت و یکپارچگی به پیروزی رسید و همواره در این راه ایستاده است.

امام جمعه بافق در بخش دیگری از سخنان خود با محکوم کردن اهانت دشمنان اسلام به ساحت رسول مکرم (ص) گفت: دشمنان اسلام نمی‌توانند با این اقدامات خللی در عزم و اراده مسلمانان جهان ایجاد کنند.

وی به با بیان اهداف استکبار و صهیونیسم از این اقدام افزود: استکبار جهانی با این اقدام خصمانه خود احساسات نسل جوان را در کشورهای مسلمان برانگیخت و موجب تنفر بیشتر مسلمانان از استکبار شد.

سلیمانی تصریح کرد: امروز هر کجا مسلمانی هست، علم و بیرق مبارزه هم هست و این مبارزه که با بیداری اسلامی همراه شده است، مسلمانان را در مسیر روشن و آشکاری قرار داده است.

امام جمعه بافق خاطرنشان کرد: دشمنان اسلام می‌خواستند با این اقدام بی‌شرمانه خود مسیر بیداری اسلامی را منحرف کنند که لطف الهی و همبستگی مردم و بینش بالای آنان در این زمینه نیز شکست خورده هستند.

تشکر از حضور بسیجیان و ایثارگران شهرستان و حلقه‌های طرح صالحین در نماز جمعه، بیان پیام مهم حج، تبریک دهه کرامت، بیان ضرورت تبدیل بقاع امامزادگان به مراکز فرهنگی پژوهشی و ... از مهم‌ترین مسائلی بود که امام جمعه بافق در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بافق به آن اشاره کرد/  خبرنگار: عبداللهی