نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

دومين کارخانه تعميرات اساسي لکوموتيو هاي کشور در بافق ساخته مي شود

دومين کارخانه تعميرات اساسي لکوموتيو هاي کشور در بافق ساخته مي شود


دومين کارخانه تعميرات اساسي لکوموتيو هاي کشور در بافق ساخته مي شود

معاون ناوگان راه آهن ايران در حاشيه بازديد از کارخانجات لکوموتيو هاي راه آهن بافق افزود: اين طرح از مصوبات سفرهاي استاني رياست جمهوري است که با اجراي آن شاهد بهره برداري از دومين کارخانه تعميرات اساسي لکوموتيوهاي راه آهن کشور در بافق خواهيم بود .

وي اضافه کرد : با توجه به مذاکرات انجام شده با فرماندار بافق و ديگر مسوولان هماهنگ کننده ، عمليات اجرايي اين طرح از ابتداي سال آينده با اعتباري بالغ بر يکصد ميليارد ريال آغازمي شود و طي مدت يکسال تکميل و به بهره برداري مي رسد .

وي افزود: احداث اين کارخانه در افزايش توان مهندسي راه آهن و توسعه شبکه ريلي کشور و همچنين توسعه و آباداني و ايجاد فرصت هاي شغلي جديد در منطقه حائز اهميت است .

" کرمي " با بيان اينکه هم اکنون راه آهن بافق در مسير پنج راه مواصلاتي قراردارد و در آينده نزديک به هفت راه مواصلاتي ريلي کشور تبديل خواهد شد گفت: در سند چشم انداز 1404 افزايش 30 درصدي حمل بار از طريق شبکه ريلي کشور پيش بيني شده است که اطمينان داريم ساخت کارخانه تعميرات اساسي لکوموتيوهاي راه آهن بافق نقش بسزايي در تحقق اين امر و نيز رشد و شکوفايي اقتصاد کشور خواهد داشت .

وي خاطر نشان کرد: در حال حاضر کارخانجات لکوموتيوهاي راه آهن بافق ، کار تعميرات جاري لکوموتيوهاي ( GE ) و آلستوم باري را برعهده دارد که با احداث کارخانه جديد امکان تعميرات اساسي و زير بنايي تمام لکوموتيوهاي کشور در اين شهرستان ميسر خواهد شد.