نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

دیدار روابط عمومی های شهرستان بافق با امام جمعه

دیدار روابط عمومی های شهرستان بافق با امام جمعهبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، به مناسبت 27 اردیبهشت روز ملی روابط عمومی و ارتباطات جمعی از روابط عمومی های ادارات شهرستان و اصحاب رسانه با امام جمعه بافق دیدار کردند.

امام جمعه بافق در این دیدار ضمن تبریک روز روابط عمومی و ارتباطات اظهار داشت: وظیفه هر روابط عمومی تلاش در جهت‌ یاری ‌رساندن به مدیر ،برای تحقق اهداف سازمان است.

حجت الاسلام والمسلیمن سید جواد سلیمانی با اشاره به خصوصیات یک روابط عمومی موفق و کارآمد گفت:کارشناس روابط عمومی باید فردی باشد که قدرت‌ تجزیه‌ و تحلیل‌ مسائل‌ محیط‌ كار را داشته‌ باشد صابر وشكیبا‌ در شنیدن‌ وگوش‌ دادن‌ ، محفوظ نگه داشتن شخصیت‌ افراد و احترام‌ گذاردن به آنها و در نهایت اینکه روابط عمومی باید بصورت مؤثر و مناسب فعالیت‌ها و اقدامات سازمان و اداره خود را به طور صحیح و شفاف انعکاس دهد.

وی جایگاه روابط عمومی ها را بسی خطیر و ارزشمند دانست و با اشاره به نقش ویژه آن خاطرنشان کرد : یکی از مهمترین اصول روابط عمومی پرهیز از دروغگویی و قدم گرفتن برای رضای خدا ، نه رضای فرد است چرا که محور فعالیتهای روابط عمومی صداقت است .

امام جمعه بافق با اشاره به اینکه روابط عمومی در نظام مظلوم واقع شده است تصریح کرد : کار روابط عمومی فقط انتشار خبر و تبلیغات محیطی نیست بلکه هدف برقراری ارتباط مطلوبی است بین سازمان و مردم و بلعکس .

حجت الاسلام سلیمانی در پایان از روابط عمومی ها به عنوان یک آیینه تمام نمای ادارات یاد کرد و افزود : روابط عمومی به عنوان یک آیینه نباید بزرگ نمایی یا کوچک نمایی کند باید مسائل ، مشکلات و نظرات را همان گونه که است منتقل نماید.

در ابتدای این نشست مسئول روابط عمومی فرمانداری بافق ضمن تبریک هفته روابط عمومی و ارتباطات موفقیت یک روابط عمومی در عرصه های مختلف را تعامل ، تفاهم و اعتماد سازی بین مدیران دستگاههای اجرایی و کارشناسان روابط عمومی دانست و گفت : مهم ترین وظیفه و رسالت هر روابط عمومی آن است که با مدیریت نظام ارتباطی سازمان ، امر اطلاع رسانی و اطلاع یابی را تحقق بخشد به این معنا که با برقراری ارتباط دو سویه و تعاملی هدفمند و مستمر، در حوزه فعالیت خود حرکت کند.

علی حسن پور، برگزاری کارگاه آموزشی در قالب خبرنویسی، تشکیل شورای هماهنگی روابط عمومی شهرستان برای اولین بار ،گسترش روابط عمومی الکترونیک ،راه اندازی سامانه پیامک روابط عمومی، برگزاری نشست هم اندیشی روابط عمومیهای شهرستان ، اعزام مسئولان روابط عمومی ادارات شهرستان به برنامه های استانی ساماندهی و تعامل با اصحاب رسانه را از فعالیتهای روابط عمومی فرمانداری بافق در سال گذشته عنوان کرد و هدف خود را از انجام چنین فعالیت هایی ارتقای جایگاه روابط عمومی و سطح خبری و بازتاب آن دراستان و حتی درکشور ذکر کرد.

در این مراسم نائب رئیس شورای هماهنگی روابط عمومی های شهرستان بافق به بازنگری مفهوم روابط عمومی در ایران پرداخت و گفت: در ایران این پدیده از سال ۱۳۳۳ به تدریج شروع شد که شركت ملی نفت ایران برای اولین بار به تاسیس روابط عمومی همت گماشت.

حبیب حسن زاده افزود : امروزه در اكثر سازمان‌ها و ادارات روابط عمومی جایگاه سازمانی مشخص و معینی دارد، اما به دلیل وجود سلیقه ها و نگرش های گوناگون موجب كندی یا سرعت فعالیت های آنان شده است.

مدیر روابط عمومی شرکت سنگ آهن مرکزی بافق یادآور شد : روابط عمومي به عنوان نهادي كه بيشترين ارتباط، تعامل و صميميت را در ميان كاركنان يك سازمان و آحاد جامعه دارد و بنا بر وظيفه خود تقويت كننده آن مي باشد لازم است همواره خود را مجهز به اطلاعات روز و ابزار كافي وكارآمد كند كه از اين منظر بتواند با درك و تجزيه و تحليل مسائل مربوط به جامعه و مردم با اطلاعاتی که دريافت می کند، مديران را براي تصميم گيريهای صحيح ياري رساند.

گفتنی است برای نخستین بار در کشور هفته روابط‌عمومی از تاریخ 27 اردیبهشت لغایت 2 خردادماه سال جاری با مشارکت اساتید، تشکل‌ها و فعالان حوزه‌های ارتباطات و روابط‌عمومی طرح‌ریزی شده است.