نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

دیدار معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان یزد با سرپرست فرمانداری شهرستان بافق

دیدار معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان یزد با سرپرست فرمانداری شهرستان بافقبه گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافق؛ زارع معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان یزد با شاه حسینی سرپرست فرمانداری شهرستان بافق دیدار و گفتگو نمود.

در این دیدار که پورامینی بخشدار مرکزی و سالاری رییس اداره دامپزشکی شهرستان نیز حضور داشتند، معاون سلامت دامپزشکی استان ابتدا ضمن تقدیر از حمایت مجموعه فرمانداری از شبکه دامپزشکی شهرستان، به وظایف حاکمیتي دامپزشکي در خط مقدم مقابله با بيماري هاي دام و طيور بخصوص پيشگيري از بيماري هاي مشترك دام و انسان پرداخت و گفت : نظارت و حفظ سلامت فرآورده هاي خام دامي و به تبع آن حفظ سلامت مصرف كنندگان از اولويت هاي اصلي سازمان دامپزشكي بوده و لزوم نگاه ویژه مسئولین به مقوله بهداشت و سلامت بيش از پيش مورد نياز است.

هادی زارع در ادامه یادآور شد: خدمات و فعالیت‌های دامپزشکی برای بهره‌برداران این حوزه با تأمین سلامت دام، علاوه بر تضمین اقتصاد پویا و پایدار، سلامت تولید کنندگان و مصرف‌کنندگان انواع فرآورده‌های خام دامی را به ارمغان می‌آورد.

سرپرست فرمانداری بافق نیز ضمن تقدیر از حضور مسئولین اداره کل دامپزشکی، نظارت بر مراکز عرضه و تولید فرآورده های خام دامی در شهرستان را بسیار مهم ارزیابی نمود و تأکید کرد: علیرغم ذهنیت عمومی افراد در خصوص تأمین سلامت جامعه، مجموعه دامپزشکی از تاثیرگذاران این بخش هستند و اقدامات آنها تأثیر بسزایی بر تضمین امنیت غذایی جامعه دارد.

محمد علی شاه حسینی در ادامه آمادگی خود را برای همکاری و حمایت همه جانبه از دامپزشکی، در راستای پیشبرد اهداف بهداشتی این ارگان اعلام نمود.

در پایان نیز مسئولین در خصوص مباحث دامپزشکی این شهرستان به ویژه مشکلات ناشی از صدور مجوز پروانه ها، مسائل و کمبود های موجود در کشتارگاه و... به بحث و تبادل نظر پرداختند.