نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

دیدار کارکنان جهاد کشاورزی با فرماندار بافق

دیدار کارکنان جهاد کشاورزی با فرماندار بافق


دیدار کارکنان جهاد کشاورزی با فرماندار بافق

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق به مناسبت سالروز تاسیس جهاد کشاورزی به فرمان رهبر کبیر انقلاب کارکنان جهاد کشاورزی بافق با فرماندار این شهرستان در محل فرمانداری بافق دیدار کردند. در این نشست ابتدا فرماندار بافق ضمن عرض تبریک به کارکنان گفت:جهاد سازندگی در سال 58 با فرمان امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوی اسلامی ایران تاسیس شد . خواجه ای در ادامه افزود: جهاد سازندگی از همان ابتدای کار جهادی بودن خود را با حضور در عرصه سازندگی و همچنین در زمان جنگ تحمیلی نشان داد. آنان در جبهه و جنگ به سنگر سازان بی سنگر معروف شده بودند بخصوص در عملیات بیت‌المقدس و رمضان و همچنین در منقطه والفجر 8 و كار بزرگی كه جهاد در احداث پل بعثت بر روی اروند رود انجام داد یكی از شاهكارهای جهاد سازندگی بود.

فرماندار بافق گفت: الحمد لله جهاد توانست خدمات خود را در روستاها و همچنین بخش‌ها به خوبی انجام دهد و آنچنان توانستند رضایت مردم را به دست آورند

سپس رئیس جهاد کشاورزی بافق به ارائه گزارش یکساله این نهاد پرداخت و گفت: در بخش گیاهی بیش از 1800 تن انواع کود شیمیایی توزیع شده، 12000اصله پاجوش خرمای کبکاب بین کشاورزان و جایگزینی نخیلات در سطح 60 هکتار با اعتباری بالغ بر 87 میلیون ريال بوده است.

مهندس شطرنجی در ادامه گفت : در بحث بهبود تولیدات دامی بش از1800 تن توزیع خوراک دام یارنه ای بین دامداران مرتعی و خوراک یارانه ای گاو شیری را داشته ایم. وی افزود طرح ناظرین فنی و ارائه خدمات فنی در دامداریها در 20 روستا با اعتباری بالغ بر 35 میلیون ريال ، معرفی پرواربندی جهت دریافت اعتبارات سرمایه مبلغ 774000000ريال ، ثبت مشخصات دامهای سبک و سنگین به تعداد 480 راس از جمله برنامه ای بهبود تولیدات دامی بوده است .

رئیس جهاد کشاورزی بافق در ادامه افزود: در بخش ترویج و مشارکت مردمی برگزار ی کلاسهای آموزشی ، خدمات مشاوره ای دامپزشکی و گیاه شناسی ، آموزش مددکاران ترویجی ، ایجاد مزارع نمایشی گندم در یک هکتار ، برگزاری دوره های فنی و حرفه ای برای 300 نفر را از جمله فعالیتهای این بخش شمرد

وی در مورد اجرای مصوبات سفرهای ریاست جمهوری به استان در بافق گفت تا کنون 90 در صد مصوبات اجرا شده که شامل احداث کانالهای آبرسانی ، احیاو مرمت قنوات و احداث استخرهای ذخیره آب عنوان کرد .