نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

راه اندازی مجمع خیران ازدواج

راه اندازی مجمع خیران ازدواج


امام جمعه بافق خواستار شد؛


حجت الاسلام سید جواد سلیمانی  در مراسم افتتاح نمایندگی شبکه فعالان ازدواج بافق اظهار داشت: مجمع خیران ازدواج باید به زودی راه ‌اندازی شود و با اطلاع‌ رسانی و فرهنگ ‌سازی هزینه‌ هایی که برخی خیران در امور غیرضروری انجام می‌ دهند، به سمت امر مقدس ازدواج سوق داده شود.

وی با تحسین حرکت نو و ارزشمند راه اندازی شبکه فعالان ازدواج، ارائه آموزش ‌های پیش از ازدواج به ویژه برای دختران جوان قبل از ورود به عرصه ازدواج را ضروری دانست.

سلیمانی همچنین با اشاره به ارائه آموزش‌ های لازم و فرهنگ ‌سازی ویژه والدین تاکید کرد: انتظار می ‌رود شبکه فعالان ازدواج به این دو گروه در حوزه آموزش توجه کند.

رئیس شبکه فعالان ازدواج استان یزد نیز در این مراسم با تشریح اهداف راه‌اندازی شفا به عنوان مجموعه‌ای پیگیر برای تسهیل ازدواج جوانان و فرهنگ‌سازی، بر تلاش همه‌جانبه بخش دولتی و غیردولتی برای رسیدن به اهداف این شبکه تاکید کرد و افزود: چنانچه تمام ظرفیت‌های دولتی و مردمی در این حوزه به عرصه عمل بیایند، می‌توانیم شاهد شکل ‌گیری حرکت عظیم فرهنگی باشیم.

علی پارسانیا فعالیت شفا در شهرستان‌ ها را در بخش‌های آموزش، مشاوره تخصصی در حوزه ازدواج و خانواده، تولیدات فرهنگی و تسهیلات عنوان کرد و افزود: با ارائه مشوق‌ها و تسهیلات ضمن حمایت مادی از جوانان در ابتدای زندگی در عرصه ارائه آموزش‌ های لازم به این قشر نیز می‌ توان گام‌ های بهتری برداشت که نمونه اجرایی این طرح در مرکز استان پیاده شده است و در شهرستان‌ها نیز همین روال دنبال می‌شود.

نمایندگی شفا در شهرستان بافق روزهای شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت 17 تا 21 پذیرای جوانان، زوج‌های جوان و خانواده ‌هاست.

دفتر بافق، پنجمین دفتر شهرستانی شبکه فعالان ازدواج در استان یزد است.                    عبداللهی