نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

رجز خوانی استکبار در مورد انقلاب اسلامی بیهوده است

رجز خوانی استکبار در مورد انقلاب اسلامی بیهوده است


امام جمعه بافق:

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، "حجت‌الاسلام سید جواد سلیمانی" در خطبه های نمازجمعه این هفته بافق با گرامیداشت پنجم آذر سالروز تشکیل بسیج مستضعفان به فرمان حضرت امام (ره) اظهار داشت: تشکیل بسیج یک حرکت بی سابقه در طول تاریخ اسلام به فرمان امام خمینی (ره) بود.

وی بنیانگذار بسیج در تاریخ اسلام را پیامبر اکرم (ص) معرفی کرد و افزود: تشکیل حکومت در صدر اسلام توسط پیامبر در مدینه از مهمترین اقداماتی بود که با بسیج مسلمانان صورت گرفت.

امام جمعه بافق با بیان اینکه هرکس که دلش برای اسلام و نظام می تپد، بسیجی است، خاطرنشان کرد: پایبندی به بسیج یعنی اعتقاد به ولایت فقیه که یادگار عظیم انقلاب و امام (ره) است.

سلیمانی، اقتدار بسیجیان انقلاب در طول هشت سال دفاع مقدس را عظیم توصیف کرد و بیان داشت: اخلاص، ایمان و اعتقاد بسیجیان باعث پیروزی اسلام در دفاع مقدس و قدرت‌های جهانی شد.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار بسیجیان  اشاره کرد و افزود: استکبار و استکبار ستیزی در نظام مقدس جمهوری اسلامی همواره وجود دارد.

خطیب جمعه بافق با بیان اینکه بسیجیان فرهنگ و ایده بسیجی را از امام حسین (ع) و عاشورا درس گرفته اند، تصریح کرد: ملت بسیجی و انقلابی ایران هیچگاه زیر باز ظلم و ستم استکبار نمی‌رود و اجازه ظلم به هیچکس هم نمی‌دهد.

سلیمانی در ادامه سخنان خود ابتکار و خلاقیت نیروی بسیج کشور در تمام عرصه ها را قابل تحسین دانست و گفت: توانمندی‌های نیروی بسیج در ساخت  پهباد بدون سرنشین و موشک‌های فطرس با برد 2500 کیلومتری خود گوشه‌ای از توانمندی های بسیج است.

امام جمعه بافق، رجز خوانی استکبار جهانی در مورد انقلاب اسلامی را بیهوده دانست و عنوان کرد: به برکت لطف الهی و بصیرت و آگاهی جوانان بسیجی، امروز دشمن از صحنه خارج شده است.

وی همچنین به توطئه های آمریکا در طول تاریخ انقلاب اشاره کرد و بیان داشت: آمریکا و همدستانش در طول انقلاب اسلامی حرکت هایی چون ایجاد قومیت های مختلف، ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی، برنامه کودتا در داخل کشور، برای برچیدن نظام انجام داده است که با اقتدار نیروی بسیج و جوانان همواره با شکست روبه رو شده است.

سلیمانی در خطبه اول نماز جمعه این هفته با اشاره به تحلیل سبک زندگی در نظام اسلامی پرداخت و گفت: اگر انسان در جامعه از سبک زندگی که قرآن ترسیم کرده است، الگو پذیری کند همواره در آرامش زندگی می کند و جامعه نیز و رشد و بالندگی با معنویت به کمال می رسد.

وی تحلیل آیاتی از سوره مومنون در این زمینه پرداخت و بیان کرد: خضوع و خشوع علامت انسان مومن است که رعایت آن همراه با کرامت نفس و عزت است.