نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

رشد 50 درصدی اعتبارات ملی در حوزه منابع طبیعی

رشد 50 درصدی اعتبارات ملی در حوزه منابع طبیعیبه گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافق؛  محمد رضا آخوندی، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد درنشست سه جانبه مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد، مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری و فرماندار بافق از رشد اعتبارات ملی نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت:  اعتبارات ملی در حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد رشد داشته که شهرستان بافق از این رشد بی بهره نیست.

وی با بیان اینکه بافق در مقوله بیابان و آبخیزداری و آبخوان داری حائز اهمیت است، افزود: در بحث بیابان عملیات نهال کاری، مراقبت و نگهداری در دو هکتار از بیابان‌های گودگوار صورت گرفته و یک و نیم هکتار نیز در حال انجام است که تاکنون حدود ۸ میلیارد تومان هزینه در بر داشته است.

آخوندی با بیان اینکه ۴میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل این منطقه نیاز است خاطر نشان کرد:در سال جاری حدود یک و نیم میلیارد تومان به این امر اختصاص یافته است.

مدیر منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد تصریح کرد: در حوزه آبخیزداری و آبخوان داری از محل صندوق توسعه ملی یک میلیارد و ۲۰۰میلیون تومان برای اجرای بند‌های خاکی روستای شادکام و قطرم اختصاص یافته است.

وی افزود:در سال جاری نیز ۳میلیارد تومان به این امر اختصاص یافته است.

در این نشست پیرامون اجرای طرح‌های بیابان زدایی و آبخیزداری و اقدامات مؤثر پدافند غیرعامل در اجرای پروژه‌های شهرستان از درمنطقه کانون بحرانی فرسایش بادی، حفاظت از خطوط ریل راه آهن و جلوگیری از هجوم حرکت ماسه‌ها و بیماری به شهر، احداث بند‌های خاکی و پخش سیلاب‌ها در جلوگیری از سیل و ایجاد سایت اسکان در تفرجگاه وحشی بافقی در مواقع ضرورت برنامه ریزی شد. پریسا رجبی/