مدیرکل منابع طبیعی یزد در دیدار با فرماندار بافق گفت:

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافق؛  محمد رضا آخوندی، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد درنشست سه جانبه مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد، مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری و فرماندار بافق از رشد اعتبارات ملی نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت:  اعتبارات ملی در حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد رشد داشته که شهرستان بافق از این رشد بی بهره نیست.

وی با بیان اینکه بافق در مقوله بیابان و آبخیزداری و آبخوان داری حائز اهمیت است، افزود: در بحث بیابان عملیات نهال کاری، مراقبت و نگهداری در دو هکتار از بیابان‌های گودگوار صورت گرفته و یک و نیم هکتار نیز در حال انجام است که تاکنون حدود ۸ میلیارد تومان هزینه در بر داشته است.

آخوندی با بیان اینکه ۴میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل این منطقه نیاز است خاطر نشان کرد:در سال جاری حدود یک و نیم میلیارد تومان به این امر اختصاص یافته است.

مدیر منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد تصریح کرد: در حوزه آبخیزداری و آبخوان داری از محل صندوق توسعه ملی یک میلیارد و ۲۰۰میلیون تومان برای اجرای بند‌های خاکی روستای شادکام و قطرم اختصاص یافته است.

وی افزود:در سال جاری نیز ۳میلیارد تومان به این امر اختصاص یافته است.

در این نشست پیرامون اجرای طرح‌های بیابان زدایی و آبخیزداری و اقدامات مؤثر پدافند غیرعامل در اجرای پروژه‌های شهرستان از درمنطقه کانون بحرانی فرسایش بادی، حفاظت از خطوط ریل راه آهن و جلوگیری از هجوم حرکت ماسه‌ها و بیماری به شهر، احداث بند‌های خاکی و پخش سیلاب‌ها در جلوگیری از سیل و ایجاد سایت اسکان در تفرجگاه وحشی بافقی در مواقع ضرورت برنامه ریزی شد. پریسا رجبی/

 


photo_2019-07-28_00-18-33.jpg IMG_6264 (Copy).JPG IMG_6270 (Copy).JPG
بله