نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

رصد آخرين وضعيت پرورش ماهي تيلاپيا در دیدار مدیر مرکز تحقیقات ملی آبزیان آبهای شور با فرماندار بافق

رصد آخرين وضعيت پرورش ماهي تيلاپيا در دیدار مدیر مرکز تحقیقات ملی آبزیان آبهای شور با فرماندار بافقبه گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافق؛ مدیر مرکز تحقیقات ملی آبزیان آب های شور بافق با فرماندار دیدار و گفتگو کرد.

نسرین مشایی در ابتدای این دیدار به بیان گزارشی از عملکرد این مرکز پرداخت و گفت: خوشبختانه به خاطر وجود سابقه پژوهش ها، دانش فنی و زیرساخت های لازم در امر تکثیر ماهی تیلاپیا، شهرستان بافق در این زمینه پیشتاز است.

وی تصریح کرد: با توجه به مجوز هایی که در این زمینه صادر شده و همچنین اشتیاق سایر استان های کشور جهت سرمایه گذاری در این بخش و با استفاده از منابع آبهای لب شور می توان شهرستان بافق را به قطبی برای تولید بچه ماهی تیلاپیا تبدیل  نمود.

مشایی در ادامه خاطر نشان کرد: امیدواریم انتقال تجارب و دانش فنی به بخش خصوصی بصورت اصولی انجام و در آینده ای نزدیک شاهد فعالیت بخش خصوصی در این مورد باشیم. هم اکنون زیرساخت ها و ظرفیت تولید مناسبی در مرکز تحقیقات ملی آبزیان آب شور شهرستان بافق وجود دارد که با حمایت و توسعه این مرکز می تواند تا 500 هزار بچه ماهی درماه افزایش یابد.

در ادامه این دیدار ، محمد زاده رحمانی فرماندار بافق ضمن اعلام آمادگی جهت همکاری با سرمایه گذاران این بخش اظهار داشت: ما آین آمادگی را داریم که با ارائه تسهیلات با بهره کم و بازپرداخت بلند مدت از علاقه مندان در سرمایه گذاری این بخش حمایت کنیم.

وی همچنین افزود: جهت توسعه مرکز تحقیقات ملی آبزیان آب شور بافق نیز تلاش می کنیم تا سهمی هم در اعتبارات شهرستان به این بخش اختصاص دهیم.