نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

روحانیت محور امور مساجد قرار گیرند

روحانیت محور امور مساجد قرار گیرند


فرماندار بافق:

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق مهدی خاوری در نشست مدیر کل اداره تبلیغات اسلامی استان یزد با  امام جمعه بافق با تاکید بر ضرورت  اینکه محور تمامی فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی  وجود روحانیت در مساجد است، اظهار داشت: روحانیان با برنامه‌ریزی و تدابیر لازم زمینه‌ای فراهم کنند که حضور جوانان در مساجد پررنگ باشد.

فرماندار بافق نز در این جلسه با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به کنگره نماز گفت: همه امور باید با محوریت روحانیت در مساجد انجام شود و موفقیت هر کاری به این موضوع بستگی دارد.

مهدی خاوری با تاکید بر ضرورت جلوگیری از خرافات مذهبی در شعائر افزود: برای جلوگیری از انحرافات در مناسبت‌های مذهبی باید از واقعیت‌ها و مستندات تاریخی بهره گرفت.

وی با بیان اینکه بحث فرهنگی در کشور حائز اهمیت است، تصریح کرد: هویت هر کشور به فرهنگ مردم آن کشور بستگی دارد و انقلاب ما نیز که یک انقلاب کاملا فرهنگی است، باید در همین راستا تداوم یابد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان نیز در این نشست  جنگ امروز دشمن را هجمه فرهنگی دانست و بیان کرد: امروز دشمنان اسلام و نظام با ابزار تبلیغاتی گسترده، جنگ تمام عیار فرهنگی را علیه جمهوری اسلامی به راه انداخته‌اند.

حجت الاسلام حسینی کوهستانی  برگزاری گفتمان‌های دینی را یکی از راه‌های مقابله با جنگ نرم دشمن عنوان و خاطرنشان کرد: این گفتمان‌ها در مدارس با رویکرد فرهنگی و مذهبی و پاسخ به شبهات جوانان و نوجوانان برگزار می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ساماندهی هیئات مذهبی و مداحان در سطح استان یزد خاطرنشان کرد: تشکیل شورای هیئات مذهبی استان و برگزاری دوره‌های آموزش مداحی به منظور تغذیه فکری و معنوی مداحان از مهم‌ترین اقدامات این سازمان است.

وی همچنین با اشاره به راه‌اندازی دبیرستان‌های صدرا در استان یزد، یادآور شد: این مدارس با هدف ارتقا سطح تربیت دینی و مذهبی جوانان دایر شده است.

کوهستانی با بیان اینکه 100 درصد دانش‌آموزان دبیرستان‌های صدرا در استان در آزمون‌های سراسری پذیرفته شده‌اند، خاطرنشان کرد: توسعه این مدارس در دستور کار اداره تبلیغات اسلامی است.

امام جمعه بافق نیز در این نشست با بیان برخی از مشکلات موجود در هیئت‌های مذهبی و نحوه عملکرد برخی از مداحان خواهان نظارت بیشتر سازمان تبلیغات اسلامی شد و عنوان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی باید برای رفع این مسائل و نظارت بیشتر اقدام مناسبی انجام دهد.

حجت‌الاسلام سیدجواد سلیمانی، جذب جوانان در برنامه‌های مذهبی و فرهنگی را ضروری دانست و افزود: روحانیان و سازمان‌های ذی‌ربط با برنامه‌ریزی منسجم، هدایت این قشر پویای جامعه را در مسیر صحیح زندگی بر عهده گیرند.