نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

روح تولید از روستا به بهانه گردشگری جدا نشود / افزایش 8 هکتاری سطح زیر کشت زعفران در یک سال گذشته در بافق

روح تولید از روستا به بهانه گردشگری جدا نشود / افزایش 8 هکتاری سطح زیر کشت زعفران در یک سال گذشته در بافقبه گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافق؛ محمد زاده رحمانی در جشنواره مالک اشتر که با حضور مسوولین شهرستان بافق و به منظور تجلیل از برترین های عرصه بسیج در سالن همایش های آهنشهر برگزار شد، اظهار داشت: ضمن توجه به ترویج صنعت پاک گردشگری، نباید به بهانه گردشگری، تولید در روستاها خدشه دار شود و مزارع و باغات مردم مورد آسیب واقع شود بلکه باید بر عکس، تولید رونق یابد.

وی افزود: روستا محل کار، تولید و فرهنگ اصیل ایرانی- اسلامی است.

زاده رحمانی همچنین با اشاره به اجرایی شدن عملیات گازرسانی به نواحی صنعتی عنوان کرد: متقاضیان در حال حاضر با در اختیار قرار گرفتن زمین در شهرک صنعتی بافق با پایین ترین سطح قیمت، می توانند واحد صنعتی ایجاد کنند.

وی در ادامه از ایجاد پهنه های پرورش شترمرغ، اسب، بز سانن و... ظرف چند ماه آینده توسط جهاد کشاورزی خبر داد.

زاده رحمانی از افزایش 8 هکتاری سطح زیر کشت زعفران در یک سال گذشته در شهرستان خبر داد و تصریح کرد: کلاس های آموزشی در سال 97 نتیجه بخش بوده است.

این مقام مسوول با بیان اینکه در سال گذشته یکصد و پانزده کیلوگرم زغفران بیشتر تولید شده است خاطر نشان کرد: موانع بر سر راه تولیدکنندگان در هر حوزه ای برداشته می شود.

فرماندار بافق به ساماندهی و آسفالت راههای مزارع کشاورزی و روستایی در سال گذشته اشاره کرد و افزود: طلسم تولید تیلاپیا با راه اندازی سه مزرعه پرورش ماهی شکسته شده و شنبه گذشته نیز سایت تسهیلات کم بهره برای آبزی پروران باز شد.

زاده رحمانی به احداث دو مرکز فرآوری خرما در بافق اشاره و خاطر نشان کرد: شهرستان با دارا بودن 2 هزار و سیصد هکتار نیازمند این مراکز است.

وی با بیان اینکه تسهیلات 800 میلیون تومانی به یکی از واحدهای فرآوری خرما اختصاص داده شده است عنوان کرد: واحد بزرگتری نیز با تخصیص 3 میلیارد تومان اعتبار 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

فرماندار به توجه به ادبیات اقتصاد مقاومتی و مدیریتی جهادی در بافق اشاره و گفت: این شهرستان همانند یکی دیگر از شهرستانهای استان که قطب فرآوری کنجد هست، به قطب فرآوری خرمای تبدیل می شود.

زاده رحمانی همچنین اشاره ای به مهاجرت معکوس به روستاها داشت و بیان کرد: در کنار توجه به بخش های کشاورزی و گردشگری از ایجاد صنایع جوار معدنی غافل نخواهیم شد. راضیه بیگی/