امروز هشتم اردیبهشت ماه مصادف است با یازدهم ماه شعبان که سالروز ولادت حضرت علی اکبر (ع) فرزند بزرگ امام حسین (ع) در سال ۳۳ هجری قمری می‌باشد. 
علی اکبر همان جوان ۲۸ ساله ای که در  واقعه کربلا و هنگامی که همچون شیر به قلب لشکر یزید بن معاویه حمله ور شد افراد لشکر از شباهت کامل ایشان به پیامبر اکرم (ص) انگشت حیرت به دهان گرفته بودند. 
اين روز در تقویم میهن اسلامی "روز جوان" نامیده شده است.
 
و اما با اين مقدمه، گريزي بزنيم به مبحث ديگر و نتيجه گيري از آن:
 
یک جوان، علاوه بر داشتن تعهد و پایبندی به ارزش هاي انسانی بايد دو صفت بارز "عزت‌ نفس" و "اعتماد به نفس" را در خود جمع کند. 
 
اعتماد به نفس یعنی باور داشتن به توان و توانمندی هاي  خود و چنانچه یک فرد به خودباوری برسد، به وضعیت موجود و حفظ آن قانع نیست و لذا ترقی خواه بوده و سعی می‌کند با طی کردن مراحل ترقی، بر جامعه و محیط پیرامون خود اثرگذار باشد. 
 
وقتی صحبت از ترقی می‌شود نباید اذهان محدود به ترقی در سلسله مراتب اداری و یا طی مدارج علمی محدود گردد. این دو در عین اینکه مهم می‌باشند لیکن در دنیای فرصت‌ها و ظرفیت‌های مختلف بشر می توانند دو عنوان از هزاران عنوان قابل دسترسی باشند. 
 
یکی از بهترین مراحل ترقی این است که هر روز انسان در فکر تولید یک محصول جدید برای همنوعان باشد؛ حال، این محصول می‌تواند یک کالا باشد یا یک خدمت كه نمونه بارز آن ماتسوشيتا پدر مديريت ژاپن مي باشد.
 
کتاب سرگذشت و تجارب ماتسوشیتا تحت عنوان "نه برای لقمه ای نان" می تواند پنجره جدیدی در برابر ديدگان ما بگشاید. ماتسوشیتا فرزند کوچک یک خانواده ۱۰ نفره ژاپنی می باشد که با خودسازی و کسب مهارت از يك دهكده با امكانات كم به بنیانگذار بزرگ کارخانجات لوازم خانگی با برند پاناسونيك و پدر مدیریت ژاپنی تبدیل می‌شود ... .
 
محمد  زاده رحماني/ فرماندار بافق
 

IMG_0471.JPG
بله