نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

روز کارگر مایه افتخار و روز عزت است

روز کارگر مایه افتخار و روز عزت است


امام جمعه بافق :

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، امام جمعه بافق در دیدار تعاونگران این شهرستان ضمن تبریک هفته کار و کارگر به حاشیه امن سرمایه گذاری در بافق اشاره کرد و اظهارداشت: بایستی تمهیدات لازم برای امکان سرمایه گذاری در بخشهای مختلف اقتصادی در شهرستان اندیشیده شود.

حجت الاسلام سلیمانی بافق را یک شهرستان کارگری خواند و گفت: روز کارگر مایه افتخار و روز عزت است و کارگران برای به ثمر رسیدن این روز تلاشهای فراوانی نموده و خون‌های زیادی داده‌اند تا این روز جهانی درتاریخ به ثبت برسد.

وی با اشاره به کثرت منایع و سرمایه های خدادای در شهرستان بافق خاطر نشان کرد: با منابع طبیعی که در شهرستان وجود دارد تعاونی ها می توانند رشد و توسعه یافته و شهرستان را از ویژگی های موجود بهرمند کنند.

به گفته امام جمعه بافق راه اندازی یک تعاونی نیاز به تخصص و کار کارشناسی و اطلاعات کاول و دقیق از شغل مورد نظر دارد که ثمره و نتیجه کار کارشناسی رسیدن به اهداف زودبازده است.

معاون فرماندار بافق نیز در این نشست با تبریک روز جهانی کارگر با تاکید بر راه اندازی تعاونی های کوچک زودبازده گفت: نتیجه تشکیل تعاونی ها باید منجر به ریشه کنی بیکاری و ایجاد اشتغال شود .

وی بسیاری از اقدامات دولتی و کار های بزرگ صورت گرفته در کشور را از نتایج تشکیل و فعالیت تعاونی ها عنوان کرد و افزود: همت و اعتماد به نفس باعث سربلندی و موفقیت می شود که ما باید این اعتماد به نفس را جوانان جویای کار با تشکیل تعاونی های زودبازده و کوچک تقویت و رشد دهیم.

علی اصغر رنجبر اعتماد سازی را سرلوحه کار اطلاع رسانی دانست و یادآور شد : هدایت گری و در اختیار گذاشتن اطلاعات کامل به افراد جویای کار باعث تشویق افراد به ایجاد تعاونی و اشتغال خواهد شد که نتیجه اطلاع رسانی و شفاف سازی باعث جلب اعتماد مردم می شود.

در ابتدای این دیدار " علی اصغر نوری" با ارائه گزارشی از فعالیتهای سال گذشته اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی بافق گفت: طی یکسال گذشته 23 مورد تعاونی با سرمایه گذاری بالغ بر 675 میلیون ريال راه اندازی شده که به دنبال آن 654 نفر فرصت شغلی ایجاد شده است .

وی با اشاره به تعهد شهرستان در راستای اشتغال 1370 نفر گفت: تا کنون اطلاعات  930 نفر توسط دستگاههای اجرایی وارد سامانه رصد شده که با احتساب 440 نفر اشتغال توسط شرکت سنگ آهن تعهد شهرستان کاملا صورت گرفته است.

رئیس اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی بافق از اختصاص 360 میلیارد ريال تسهیلات کار آفرینی در سال 91 خبر داد و افزود : از این مقدار 10 میلیادر ريال مربوط به تسهیلات کشاورزی مهر ، 20 میلیارد ريال از جانب صندوق توسعه ملی و 15 میلیارد ريال تسهیلات قرض الحسنه صندوق مهر امام رضا و بنگاههای زودبازده می باشد.

نوری با اشاره به قانون تخفیف بیمه ای دولت ویژه کارفرمایان گفت: طی یکسال گذشته 27 کارفرما و در مجموع 78 نفر برای تخفیف بیمه ای دولت مراجعه نمودند.

وی همچنین از بررسی 156 پرونده شکایت کارگری یاد کرد و افزود: در هیئت تشخیص شهرستان برای 337 در قالب 156 پرونده موضوع مطرح شده که در نهایت برای 26 مورد آن قرار سازش صادر شده است.

در پایان این دیدار تعاونگران بافقی به همراهی معاون فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستان با حضور در آستان مقدس حضرت امامزاده عبدالله(ع) ،قبور مطهر شهدا را گلباران و عطر افشانی کرده و با آرمانهای یاوران خمینی عهد و پیمانی دوباره بستند.