نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

رونمایی از آمبولانس دهستان کوشک با حضور فرماندار بافق

رونمایی از آمبولانس دهستان کوشک با حضور فرماندار بافق


رونمایی از آمبولانس دهستان کوشک با حضور فرماندار بافق

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ،"حسین ندافیان" در مراسم رونمایی از آمبولانس دهستان کوشک که با حضور رئیس شبکه بهداشت و درمان و تنی چند از مسئولین شهرستان بافق در روستای کوشک برگزار شد؛ اظهار داشت: تلاش دولت خدمتگزار برای ایجاد شرایط مطلوب بهداشت و درمان ادامه دارد و دهستان کوشک نیز از برکات آن بهره‌مند می‌شود.

فرماندار بافق مهم ترین دستاوردهای دولت در سالهای اخیر توسعه و تکمیل طرح گسترش نظام بهداشتی در روستاها و نقاط محروم خواند و گفت: در دولتهای نهم و دهم خدمات رسانی به مناطق محروم شتاب بیشتری گرفته و مناطق کمتر توسعه یافته در اولویت کار مسئولان دولتی قرار دارد و در زمینه بهداشت ودرمان نیز توجه بیشتری به مناطق محروم شده است.

وی با اشاره به اينكه سلامتي مهم‌ترين و اساسي‌ترين نعمتي است كه خدواند به انسان هديه كرده است، بيان داشت: رفع معضلات درماني و بهداشتي جامعه‌اي با نشاط را در پي دارد.

ندافیان افزود : با تامین خودرو مورد نیاز مرکز بهداشتی درمانی کوشک، گام موثری در پیشرفت وضعیت بهداشتی درمانی این منطقه برداشته شده که امیدواریم با تامین و توزیع نیروی انسانی بخصوص پزشک متخصص و تامین راننده مورد نیاز این مرکز بهداشتی درمانی سایر مشکلات برطرف گردد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان بافق در حاشیه این مراسم گفت: برای خرید این دو دستگاه خودرو بالغ بر 690 میلیون ریال از محل اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد و مساعدت‌های فرمانداری ، بخشداری بافق ، دهیاری و شورای اسلامی کوشک هزینه و پرداخت شده است.

سید محمد میرجلیلی افزود: مرکز بهداشتی درمانی کوشک در مجموع 17 روستای کوچک و بزرگ را زیر پوشش دارد که با توجه به اختصاص آمبولانس و خودروی سواری به این مرکز، مردم منطقه از خدمات بهداشتی و درمانی مطلوب‌تری بهره‌مند خواهند شد.

وی عنوان کرد: در حال حاضر مرکز بهداشتی درمانی کوشک دارای پزشک عمومی، کارشناس بهداشت محیط، مامایی و بهداشت خانواده، اتاق تزریقات و پانسمان و داروخانه است.

میرجلیلی همچنین از ساخت پایگاه اورژانس جاده‌ای در دهستان کوشک در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: در حال حاضر پایگاه جاده‌ای اورژانس در مرکز بهداشتی درمانی کوشک مستقر شده و آماده خدمات‌رسانی است.