نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

رونمایی از تندیس یوزپلنگ آسیایی در بافق

رونمایی از تندیس یوزپلنگ آسیایی در بافق


رونمایی از تندیس یوزپلنگ آسیایی در بافق

مراسم پرده برداري از تنديس دو قلاده يوزپلنگ آسيايي روز دوشنبه در شهرستان بافق برگزار شد

مدير ايمني و محيط زيست شرکت سنگ آهن مرکزي بافق در اين آيين گفت: اين طرح شامل تنديس دو قلاده يوزپلنگ آسيايي از جنس فايبرگلاس است که هر يک از آنها 5/2 متر طول ، يک متر عرض و يک متر و 75 سانتي متر ارتفاع دارد.
محمد رضا ابراهيمي " افزود: اين تنديس ها بر روي صخره اي به ابعاد 3 در 4 متر و ارتفاع دو متر که يادآور زيستگاه يوزپلنگ آسيايي است در ميدان ورودي شهر بازي آهن شهر بافق نصب شده است.
وي اضافه کرد: کار طراحي و ساخت اين مجسمه ها توسط استاد " عبدالرضا پور مند " از هنر مندان مجسمه ساز کشورمان طي مدت 45 روز در تهران انجام شده است.
ابراهيمي گفت: اين طرح بالغ بر 150 ميليون ريال هزينه در بر داشته که از محل اعتبارات شرکت سنگ آهن مرکزي ايران - بافق تامين و پرداخت شده است.
وي هدف از اجراي اين طرح را آماده کردن افکار عمومي براي حفاظت از اين گونه نادر جانوري در منطقه بافق به عنوان مهمترين زيستگاه يوزپلنگ آسيايي بيان کرد.
در مراسم بهره برداري از اين طرح که امام جمعه بافق ، مدير عامل شرکت سنگ اهن مرکزي ايران ، مديران محيط زيست استان وشهرستان وديگر مسوولان محلي وتشکلهاي غير دولتي حضور داشتند حجت الاسلام " سليماني " امام جمعه بافق در سخناني به اهميت رسيدگي و حفاظت از حيوانات در فرهنگ اسلام اشاره کرد و گفت: يوزپلنگ آسيايي و حيات وحش منطقه بافق سرمايه هاي عظيمي هستند که بايد براي حفاظت از آنها تلاش کرد