نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

رئیس اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بافق معرفی شد

رئیس اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بافق معرفی شد


رئیس اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بافق معرفی شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ "محمد علی نژاد حسینیان" در مراسم مراسم تودیع و معارفه اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی بافق که در فرمانداری و با حضور فرماندار و تنی چند از مسئولین محلی برگزار شد ضمن تبریک هفته بسیج دانشجویی  گفت: تشکیل وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی یکی از اجماعی ترین ادغامات در دولت دهم بوده و این تعریف شایسته از کار می باشد.

معاون اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کار شایسته را بر پایه تعاون و تعامل خواند و اظهار داشت: در هر کاری باید رضایت الهی سرلوحه کار باشد و به دنبال آن شان و منزلت مراجعه کنندگان رعایت شود و این نتیجه این کار رفاه اجتماعی را در برخواهد داشت.

نژاد حسینیان یکی از توفیقات الهی را خدمت به مردم خواند و گفت: کار و بهره برداری ملاک ما برای ارزیابی است و این در صورتی است که خدمت رسانی باشد.

وی با اشاره به ماموریت اصلی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: کار و اشتغال یک از مهمترین برنامه ها این وزارتخانه است که هدف و خروجی این برنامه اشتغال ثابت و پایدار می باشد که با این خروجی می توان تنشهای اجتماعی را کاهش داد.

نژاد حسینیان بيان داشت: با اصلاح قوانين كسب و كار مي توان مزيتهاي اقتصادي را براي سرمايه گذاري بخصوص براي سرمايه گذاري در بخش تعاون افزايش داد.

وي ادامه داد: ظرفيت هايي كه در كشور و در حوزه تعاون وجود دارد بسيار زياد است و فعالان اقتصادي نيز در جايي سرمايه گذاري مي كنند كه ارزش افزوده و مزيت هاي اقتصادي بيشتري باشد.

وي با بيان اينكه تعاونيها، فعاليتهاي اقتصادي را به عدالت نزديك تر و فاصله طبقاتي را كاهش مي دهند ادامه داد: تعاونيها ابزار اقتصادي براي عدالت گستري هستند.

"حسین ندافیان" در ابتدای این نشست ضمن تبریک هفته بسیج دانشجویی و یوم ا... 13 آبان به پتانسیلهای موجود در شهرستان اشاره کرد و گفت: شهرستان بافق در بخشهای صنعت ، کشاورزی ، راه آهن و شیلات نسبت به شهرستانهای دیگراستان از امتیازات ویژه ای برخوردار می باشد که شهرستان آمادگی لازم برای توسعه و ایجاد اشتغال در تمام زمینه ها را دارد.

وی گفت: ادغام سه وزارت خانه ، یک حرکت رو به جلو است که می تواند بسته های خدمت رسانی به مردم را تکمیل کند و همدلی و همکاری در تحقق اهداف دهه چهارم توسعه در این بخش بسیار مورد نیاز است .

فرماندار بافق با اشاره به سال جهاد اقتصادی و سخن رئیس جمهور مبنی بر ایجاد شغل برای دو میلیون وپانصد هزار نفر تا پایان سال 90 گفت: اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی می بایست بیشترین فعالیت را در بخش تعاون و گسترش تعاونی ها و ایجاد کسب و کار پایدار به مرحله اجرا بگذارد.

ندافیان افزود :بنا بر فرمایش مقام معظم رهبری تعاون چشمه جوشان اشتغال است و ما با الگو بر داری از این پیام در زمینه اشتغال باید بهترین استفاده را ببریم .

فرماندار بافق در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اولویت کاری دولت بحث اشتغال است و مهمترین دغدغه استان و شهرستانها نیز همین مسئله است و این مهم تنها با جدیت و اهتمام مسئولان قابل دسترسی است.

ندافیان تصریح کرد: گسترش و توسعه بازار سرمایه در بخش تعاون و جلب مشارکت مردمی جز با تلاش صورت نمی پذیرد و باید با انتقال سرمایه های خرد جامعه به سمت تعاونی ها، به این مهم جامه عمل بپوشانیم.

وی تأکید کرد: یکی از مطالب مهم در ایجاد اشتغال صیانت از نیروی کار و سرمایه های کشور است و با جدیت این مسئله را دنبال می کنیم.

در ادامه مراسم علی اصغر نوری به تشریح برنامه های تدوین شده وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی پرداخت و گفت: جلب سرمایه گذار ، برگزاری همایشهای کار آفرینی ، گسترش آموزش و تسریع در روند احداث مسکن مهر از جمله برنامه های این اداره می باشد.

در پایان از زحمات کورس رفیعی مسئول اداره کار و امور اجتماعی تقدیر و علی اصغر نوری به عنوان سرپرست اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی منصوب شد.