نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

زندگینامه شهيد حاج محمود اكبريان

زندگینامه شهيد حاج محمود اكبريان


زندگینامه شهيد حاج محمود اكبريان

 

 

  نام پدر : علي اكبر    ؛ تحصيلات :  مقطع راهنمايي  ؛  تاريخ تولد : 19/7/1330  محل تولد : بافق   ؛  ‌تاريخ شهادت  27/9/1360 محل شهادت :  گيلانغرب

 

 

 

((  جبهه صحنه ظهور مرداني بود كه خورشيد را به هماوردي طلبيد  ))

 

 

 

سردارشهيد حاج محمود اكبريان چند سال به تحصيل پرداخت . اما به سبب گرفتاري و مشكلات نتوانست ادامه تحصيل دهد . او از خويشان آيت الله شيخ محمدتقي بافقي بود و خصوصياتش از جمله روحيه قوي ؛ بي باكي و طرفداري از مظلومان رااز ايشان به ارث برده بود در زمان انقلاب براي پيشبرد نهضت اسلامي زندگي و سرمايه اش را وقف بر نهضت كرده بود  . پس از پيروزي  اسلامي  جزء اولين كساني بود  كه كميته انقلاب اسلامي را در بافق تشكيل داد چندماه بعداز انقلاب ازدواج كرد و سپس براي سركوبي ضد انقلابيون به كردستان اعزام شد وپس از چندين مرتبه اعزام به شهرستان بازگشت و با كمك ديگر دوستانش بسيج را تشكيل داد و به آموزش فنون نظامي پرداخت وي مدت 5 ماه حفاظت از بيت امام را نيز برعهده  داشت .

 

اودرست يك روزپس از به دنيا آمدن  اولين فرزندش عازم ماموريت شد سرانجام درشب عاشورا به جبهه هاي  جنگ در غرب كشور رفت و بعد از چهل روز مبارزه در روز اربعين حسيني بر اثر انفجار خمپاره روح مقدسش به آسمانها پرواز كرد .