نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

زنگ ایثار و مقاومت در دبیرستان دخترانه نمونه حضرت معصومه (س) بافق به صدا در آمد

زنگ ایثار و مقاومت در دبیرستان دخترانه نمونه حضرت معصومه (س) بافق به صدا در آمد


زنگ ایثار و مقاومت در دبیرستان دخترانه نمونه حضرت معصومه (س) بافق به صدا در آمد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ مراسم نمادین آغاز سال تحصیلی جدید و نواختن زنگ مدرسه صبح یکشنبه با حضور امام جمعه ، فرماندار و مسئولان محلی در دبیرستان دخترانه نمونه حضرت معصومه (س) شهرستان بافق برگزار شد.

امام جمعه بافق ضمن تبريك فرارسيدن سال تحصيلي جدید با ارائه توصيه‌هايي به دانش‌آموزان، ضرورت اختصاص وقت جهت استراحت، ورزش و عبادت در كنار علم‌آموزي را يادآور شد.

حجه الاسلام سلیمانی علم، ایمان و باور به خدا  را يكي از مهم ترين موضوعات در مسير نيل به كمال انساني دانست .

امام جمعه بافق با اشاره به جایگاه علم و اندیشه در جامعه تصریح کرد : همانگونه که زینت آسمان بستگی به ستاره دارد زینت جامعه هم بستگی به اندیشمندان ، فرهیختگان و دانشمندان دارد.

سلیمانی بر لزوم معرفی سیره شهدا به نسل جوان تاکید کرد و ابراز داشت: به برکت دفاع مقدس امروز ایران اسلامی به عنوان یکی از قدرت های برتر در صنایع نظامی، علمی و فرهنگی محسوب می شود.

فرماندار بافق نیز در این مراسم ضمن تبریک هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس ، از دفاع مقدس به عنوان برترین دانشگاه در دوران انقلاب نام برد و اظهار داشت : خروجی های این دانشگاه ایثار ، شجاعت و ایمان بودند.

 

"حسین ندافیان افزود : از افتخارات نظام ما اين است كه پيشرفت‌هاي بدست آمده توسط فرزندان اين ملت ايجاد شده، دانش‌آموزان امروز ما كارگزاران فرداي نظام خواهند بود و مسئولان امروز،‌ دانش‌آموزان ديروز مدارس ما بوده‌اند.

ندافیان با تاكيد بر ضرورت برنامه‌ريزي در كارها گفت: انسان‌هاي موفق هميشه برنامه‌ريزي خوبي داشته‌اند، لذا بايد در همه كارها برنامه‌ريزي داشته و بر اين برنامه نظارت و كنترل داشته باشيم.

وی با اشاره به جنگ نرم دشمنان ، از دانش آموزان خواست تمام تلاش خود را برای بهره گیری از علم به کار گیرند زیرا دشمنان نظام سعی دارند از طریق ابزارهایی مانند ماهواره و اینترنت جوانان این مرز و بوم را مورد تهاجم قرار دهند.

فرماندار بافق گفت: دانش آموزان ما باید با هوشیاری تمام مانند همیشه دشمنان را در رسیدن به اهداف شوم خود ناکام بگذارند.

 عالی ترین مقام سیاسی شهرستان در پایان ، تقویت شورای دانش آموزی و انجمن اولیاء و مربیان و ورزش بانوان را از جمله برنامه های امسال شورای آموزش و پرورش شهرستان عنوان کرد.

 

 

 

 

 رئیس آموزش و پرورش بافق نیز در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد وخاطر 48 دانش آموز و  هشت معلم شهید این شهرستان اظهار داشت : تعلیم ، تذهیب و ورزش سه رکن اساسی آموزش و پرورش است که برای رسیدن به درجات عالی باید این سه موضوع را در یک محور قرار دهیم .

 

 

 

 

 

محمود خواجه ای خطاب به دانش آموزان دبیرستان نمونه حضرت معصومه (س) گفت : وظیفه شما آموختن علم است و قلم ، شجاعت و ایمان سه اصل اساسی آموختن علم است.

 

در اين مراسم ويژه پس از نواخته شدن موزيك سرود جمهوري اسلامي ايران توسط شورای دانش آموزی دبیرستان ،صداي زنگ شروع سال تحصيلي سال 90-91 در اين شهرستان توسط امام جمعه و فرماندار بافق نواخته شد .

گفتنی است در حاشیه این مراسم امام جمعه ، فرماندار و مسئولین محلی بافق از نمایشگاه دفاع مقدس که در سالن دبیرستان برپا شده بود بازدید کردند.