به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ همزمان با آغاز هفته سلامت با حضور امام جمعه ، بخشدار مرکزی، رئیس آموزش وپرورش و جمعی از مسئولان محلی زنگ سلامت در آموزشگاه دخترانه ۱۷ شهریور بافق نواخته شد

رئیس آموزش و پرورش بافق ضمن تبریک ایام خجسته میلاد با سعادت حضرت زهرا (س) ،ضمن گرامیداشت هفته سلامت گفت:این هفته بهانه ای است که مردم و مسئولان توجه بیشتری به مقوله سلامت داشته باشند و دانش آموزان نکات بهداشتی و پزشکی بیشتری فرا گیرند و به خانواده انتقال دهند.

"علی اصغر رنجبر" در سخنان خود به اهمیت سلامت به ویژه سلامت فردی اشاره نمود و گفت: همه ما خصوصا دانش آموزان عزیز باید با رعایت موازین بهداشتی و عدم مصرف فست فود ها و خوردن غذاهای سالم مراقب سلامتی خود باشیم.

وی با اشاره به برنامه های آموزش و پرورش برای دختران دانش آموز گفت:دختران مادران آینده جامعه هستند و اگر بتوانیم مادرانی سالم تربیت کنیم جامعه ای سالم خواهیم داشت .

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان بافق ضمن بیان شعار هفته سلامت ( یک عمر سلامت ، با خود مراقبتی) گفت:خود مراقبتی گام اول سلامت بوده و فرد می تواند با مراقبت از خود در تمام ابعاد در جهت جلوگیری از بیماریها محافظت نماید.

دکتر مسعود دانشی افزود : کم تحرکی ، استرس ، اضافه وزن، مصرف دخانیات واز جمله عواملی است که سلامت فرد را به خطر می اندازد و ما می توانیم با مصرف تغذیه سالم، مصرف میوه و سبزیجات و عدم استفاده از روغن های جامد و محدود کردن نمک ،شیرینی و چربی ها بدن سالمی داشته باشیم شایان ذکر است که در این مراسم لوح تقدیر و هدایایی به تعدادی از مربیان بهداشت و دانش آموزان اهداء گردید و در پایان مراسم دانش اموزان به انجام حرکات ورزشی ، ارائه مقاله ونقاشی در مورد هفته سلامت ، صبحانه سالم  را در کنار مربیان و مسئولین صرف نمودند.

تجلیل از مربیان و رابطین بهداشت مدارس ، صبحانه سلامت و نقاشی همگانی از جمله برنامه های فرهنگی و هنری این آیین بود .


IMG_6900.JPG IMG_6903.JPG IMG_6899.JPG IMG_6892.JPG