نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

زنگ مهر و مقاومت در مدارس بافق طنین انداز شد + تصاویر

زنگ مهر و مقاومت در مدارس بافق طنین انداز شد + تصاویربه گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافق؛ زنگ  بازگشایی مدارس در اولین روز از مهرماه سال تحصیلی 98-97 با حضور امام جمعه، فرماندار،بخشدار مرکزی، شهردارو اعضای شورای شهر ، مدیر آموزش و پرورش و جمعی از مسئولین شهرستان در آموزشگاه خیری یاران حضرت مهدی (عج) طنین انداز شد

در ابتدا مدیر آموزش و پرورش ضمن گرامیداشت ایام جاری و تقارن بازگشایی مدارس با ماه محرم و هفته دفاع مقدس آن را نوید بخش حرکت علمی و معنوی برای دانش آموزان دانست وگفت:  تمام تلاش خود را می کنیم تا در راستای رشد و بالندگی دانش آموزان گام برداریم.

قاسم زاده  با بیان اینکه 10 هزار و 631 نفر دانش آموز در سال تحصیلی جدید مشغول به تحصیل شده اند،افزود:  از این آمار در مقطع ابتدایی 6 هزار و 173 نفر،متوسطه اول 2 هزار و 383 نفر و متوسطه دوم یک هزار و 750 نفر است.

وی با اشاره به تلاش ها و برنامه ریزی های انجام گرفته برای رفع کمبود ها و مشکلات آموزشگاه های شهرستان، از حمایت و توجه امام جمعه و فرماندار و همکاری های شهردار،بخشدار،شورای شهر و نیروی انتظامی که مجموعه آموزش و پرورش را یاری کردند تا دانش آموزان با آرامش خاطر سال جدید را آغاز کنند تشکر و قدردانی کرد.

سپس امام جمعه بافق با تبریک آغاز سال تحصیلی به دانش آموزان با اظهار خرسندی از درخشش دختران در فضای آموزش و پرورش گفت: امیدوارم با استعداد بسیار خوبی که در وجود شما دانش آموزان است و با تلاش معلمان به عنوان چهره های شاخص در کشور مطرح و بدرخشید.

در ادامه  فرماندار بافق با  تسلیت سومین روز سالگرد شهادت امام حسین (ع) ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطر شهیدان از حضور در جمع دانش آموزان و معلمین ابراز خرسندی کرد و گفت: خوشبختانه در سال جدید تحصیلی شاهد افزایش آمار محصلین در مقاطع مختلف هستیم که این شاخص ارزشمندی است.

زاده رحمانی  ماه مهر را ماه مهربانی دانست که تار و پود محبت و دانش توسط معلمین بافته می شود و یاد آور شد: مدرسه مکانی است  که هم آموزه های دینی را تبیین می کنند و هم دانش را برای رسیدن به مدارج بالای علم در اختیار دانش آموزان قرار می دهند و امروز پیشرفت علم و تکنولوژی به این نتیجه رسیده است که انسان هر چه را بخواهد و در حس ششم خود آرزو کند به شرط حرکت و تلاش به آن دست خواهد یافت.

زاده رحمانی بر نوع دوستی و کمک به دانش آموزان نیازمند و توجه به آنان تاکید کرد و افزود: باید تلاش کرد تا به فضای آموزشی شهرستان اضافه شود و همانطور که در سال گذشته شاهد افتتاح چند آموزشگاه بودیم، امسال نیز این امر تحقق گیرد. تنظیم خبر: آفتاب بافق.